Templates by BIGtheme NET

Bota

Ditëlindja e trishtueshme e Donald Trump (Video)

Hera e parë që Donald Trump ka festuar ditëlindjen si president në Shtëpinë e Bardhë nuk ka qenë edhe aq e lumtur për të. Jashtë kullës së tij në New York u mbajt një protestë nga të gjithë njerëzit që nuk e duan si lider të Amerikës. “Kthehu në Rusi sepse atyre i përket,” – ishte fjalia që e këndonin ...

Read More »

Rritet në 30 numri i të vdekurve në Londër

Gjatë ditës së sotme policia britanike ka konfirmuar se numri i të vdekurve në Londër ka shkuar në 30, ndërsa të pagjetur janë rreth 70. Është raportuar se të zhdukurit nga zjarri që shkrumboi një ndërtesë të tërë, mund të mos gjinden kurrë, shkruan CNN, Kryeministrja Theresa May dhe kryetari i Londrës Sdiq Khan, kanë deklaruar se po bëjnë të ...

Read More »

Merkel: SHBA’të nuk duhet të lidhin sanksionet ndaj Rusisë për interesa ekonomike

Steffen Seibert, zëdhënësi i Angela Merkel, ka thënë se kancelarja gjermane beson se do të ishte në dëm të Shteteve të Bashkuara nëse do të lidhnin sanksionet ndaj Rusisë me përpjeket për të promovuar interesat ekonomike amerikane. Senati i Shteteve të Bashkuara ka votuar të mërkurën për sanksione të reja ndaj Rusisë lidhur me dyshimet për ndërhyrjen e saj në ...

Read More »

ISIS po përdor 100 mijë civilë si mburoja njerëzore

OKB-ja vlerësoi sot se më shumë se 100 000 civilë irakianë mbahen peng nga xhihadistët e grupit “Shteti Islamik” në qytetin e Mosulit, që forcat irakiane po përpiqen ta çlirojnë. “Më shumë se 100 000 civilë mund të jenë ende të mbajtur në pjesën e vjetër të qytetit… Këta civilë mbahen kryesisht si mburoja njerëzore”, deklaroi përfaqësuesi i Komisionarit të ...

Read More »

Erdogan reagon pas urdhër arrestit të lëshuar nga SHBA-të

Presidenti turk, Recep Tayyip Erdogan, ka dënuar vendimin e SHBA-ve për lëshimin e urdhër arrestit për 12 truprojat e tij, të akuzuar për sulmet ndaj protestuesve gjatë vizitës së tij në Uashington. “Ne do të luftojmë politikisht dhe juridikusht për këtë vendim”, ka thënë Erdogani gjatë një fjalimi në Ankara, transmeton portali arbresh.info Ai gjithashtu ka akuzuar Shtetet e Bashkuara ...

Read More »

30 vjeçarja shtatzënë me 14 vjeçarin (FOTO)

Vitin e kaluar ajo pushtoi mediat braziliane dhe hapi mjaft diskutim për faktin se kreu marrëdhënie me një 14- vjeçar. Kur Monique Motta u pyet nëse kishte abuzuar seksualisht me të miturin, ajo tha se “po” dhe rastësisht, djali ishte fëmija i një biznesmeni në Brazil. Mirëpo, i habitshëm është fakti se familja e djalit, nuk e akuzoi 30- vjeçaren ...

Read More »

Djaloshi në karrocë shikonte fëmijët tjerë se si luajnë, ja çfarë ndodhi më pas (Video)

Të gjithë ata që e shikuan këtë video, ranë vërtetë në dashuri me gjestin e fëmijëve të tjerë, shkruan revista Kosovarja. Shpeshherë njerëzit harrojnë të jenë të vëmendshëm në mënyrë të duhur me personat që kanë aftësi të kufizuara, ndërkaq gjesti që do të shihni më poshtë ka bërë vërtetë djaloshin të ndihet i barabartë me të tjerët. Është një ...

Read More »

Hakerët rusë zhvillojnë armën kibernetike që kërcënon SHBA-të

Kjo “armë” është përdorur një herë në praktikë gjatë vitit të vitit të kaluar “Hakerët e qeverisë ruse” kanë krijuar një program keqdashës, i cili potencialisht mund t’i shkaktojë dëme serioze rrjetit elektrik në SHBA, shkruan “Washington Post”. Gazeta i referohet kërkimit të një kompanie amerikane, e cila punon në fushën e sigurisë kibernetike. Sipas gazetës, kjo “armë” është përdorur ...

Read More »

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, e cilësoi Katarin si shtet ndaj të cilit është dhënë vendim për ekzekutim, duke shprehur bindjen se mbreti Arabisë Saudite Selman duhet t’u prijë hapave të duhura për zgjidhjen e krizës mes shteteve të Gjirit, raporton Anadolu Agency (AA).

Presidenti i Turqisë, Recep Tayyip Erdoğan, e cilësoi Katarin si shtet ndaj të cilit është dhënë vendim për ekzekutim, duke shprehur bindjen se mbreti Arabisë Saudite Selman duhet t’u prijë hapave të duhura për zgjidhjen e krizës mes shteteve të Gjirit, raporton Anadolu Agency (AA). “Bëhet fjalë për një shtet ndaj të cilit thuajse është dhënë vendim për ekzekutim. Mendoj ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com