Templates by BIGtheme NET

Kronika e zezë

Rrëfim tragjik i Sabriut: Ja si ma vrau dhëndri im (Avdyli) vajzen time Arianiten (Foto)

Vetëm 5 javë pasi ka nisur jetesën në Gjermani te bashkëshorti, Arianita Zahiti nga Vushtrria është gjetur e vrarë me thikë në apartamentin ku jetonte çifti kosovar. Vrasjen e saj e ka pranuar burri i saj Avdyl Nasufi, i cili me të kryer krimin është dorëzuar tek autoritetet gjermane. Burri 36 vjeçar dhe gruaja viktimë 27 vjeçe, të dy nga ...

Read More »

Del ekspertiza: Tre vogëlushët humbën jetën duke luajtur me shkrepëse

Detaje të reja kanë dalë në lidhje me vdekjen e fëmijëve trinjakë, të cilët ndërruan jetë një ditë më parë në shtëpinë e tyre në fshatin Romanat. Mjekësia ligjore ka nxjerrë rezultatin e analizave për shkakun e vdekjes së tre vogëlushëve. Sipas ekspertizës, trinjakët kanë humbur jetën si pasojë e asfiksimit dhe më pas ata ishin djegur deri në karbonizim. ...

Read More »

Ferizaj, përleshje mes dy vëllezërve, njëri vdes nga lëndimet e marra

Më 21.06.2017 rreth orës 11:25 është raportuar se në rrugën “Fan Noli” në Ferizaj ka ndodhur një përleshje mes dy personave, përndryshe familjarë-vëllezër, ku janë përdorur mjete të ndryshme të forta. Me këtë rast lëndime të rënda trupore ka pësuar Q.M. 18 vjeçar, i cili është dërguar në QKUK Prishtinë. Hetuesit policor kanë arrestuar të dyshuarin A.M. 16 vjeç ku ...

Read More »

Gjermani: Therret për vdekje djali i ri shqiptar

Një djalë i ri shqiptar (19) në natën e së dielës është sulmuar për vdekje me thikë në zonën e vizëbardhave të qytetit gjerman Wiesbaden. Viktima kishte lindur në Wiesbaden dhe i takonte një grupi nga gjashtë persona kur u përlesh me një grup tjetër prej tre personave rreth orës 3:30. Aty erdhi deri te tragjedia në zonën e vizëbardhave ...

Read More »

Rrahje në Prishtinë

Një person është ndaluar nga policia në Prishtinë, pasi kishte sulmuar fizikisht një tjetër person me ç’rast i kishte shkaktuar lëndime trupore. Rasti ka ndodhur dje në lagjen “Dardania”, njofton sot Policia e Kosovës në raportin e saj 24 orësh. Viktima është dërguar për tretman mjekësor në QKUK. Me urdhër te prokurorit i dyshuari pas intervistës është dërguar në mbajtje.

Read More »

Zbulohet “shtëpia publike” në Tiranë

Një hetim i nisur nga Prokuroria e Tiranës për vjedhjen e një çante me para në një hotel zbuloi një rrjet prostitucioni. Një pjesë e personave janë dënuar pak kohë më parë, ndërkohë që Prokuroria e Tiranës ka dërguar për gjykim edhe pronarin e hotelit, të akuzuar për “Mbajtje të lokaleve për prostitucion”. Në gusht 2015, shtetasi E.L. dhe disa ...

Read More »

Xhaxhai vret nipin, më pas edhe veten (VIDEO)

Një vrasje dhe një vetëvrasje ka tronditur sot qytetin e Gjilanit. Xhaxhai 54 vjeçar e vrau nipin e tij 30 vjeçar e më pas edhe veten, njofton Klan Kosova. Motivi ende nuk dihet, mirëpo mësohet se vitet e fundit, që kur e ndan biznesin ata nuk komunikonin në mes vete. Kronikë nga Mejreme Gashi.

Read More »

I plagosuri në Prishtinë në gjendje të rëndë shëndetësore

D.A., është personi i plagosur sot në rrugën “Perandori Justinian” në Prishtinë. Lidhur me rastin është deklaruar babai i të plagosurit me armë zjarri, duke thënë se djali i tij është në gjendje kritike për jetën. Ai ka thënë se djali i tij punon me një restaturant dhe ishte duke u kthyer nga puna kur ka ndodhur gjuajtja me armë. ...

Read More »

Pamje të rënda: Treni shtyp për vdekje një person në Ferizaj

Një person ka humbur jetën tragjikisht pasi është goditur nga treni në Ferizaj. Ngjarja raportohet të ketë ndodhur sot, ndërkaq sipas dëshmitarëve që edhe i kanë nisur fotografitë në redaksinë e Gazetës Express thuhet se edhe policia është në vendin e ngjarjes. Rastin për këtë e ka konfirmuar edhe zëdhënësi i Policisë për rajonin e Ferizajt, Agim Gashi. “Ngjarja ka ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com