Templates by BIGtheme NET

Kronika e zezë

Ja kush e vrau me gjashtë plumba Hazbi Idrizin Ja kush e vrau me gjashtë plumba Hazbi Idrizin

Sot një ngjarje e rëndë ka tronditur gjithë rajonin e Bogovinës por edhe gjithë Maqedonin, pas vrasjes së kryetarit të Bogovinës, Hazbi Idrizi. Vrasjen e kryetarit e ka kryer ish punonjësi i Komunës së Bogovinës, i cili tani është i lënduar në kokë dhe është transferuar në Shkup. Tani për tani ende nuk dihen motiviet e kësaj ngjarje makabre. Personi ...

Read More »

Futbolli në zi, mesfushori i Kombëtares çeke vret veten

Frantisek Rajtoral, futbollisti i përfaqësueses çeke, ka vrarë sot veten në Turqi, ku luante për skuadrën e Gaziantepspor. Sipas informacioneve të para nga Turqia, lojtari është gjetur i varur në shtëpinë e tij. Konfirmimi erdhi edhe nga drejtori teknik i klubit, Bylent Ujgyn, i cili deklaroi për mediat turke se ngjarja kishte ndodhur në shtëpinë e futbollistit në Gaziantep. “Të ...

Read More »

Pronari tentoi ta përdhunonte, shqiptarja tregon provat që pretendon se janë nga dita e ngjarjes

Historia e 18­vjeçares e cila arriti t’i shpëtonte tentativës së pronarit të butikut ku ajo punonte për ta përdhunuar, rikthehet në emisionin “Me zemër të hapur” në “News24”. Kësaj here, vajza ka treguar provat që ajo pretendon se janë nga dita e ngjarjes, ku ajo mbante të veshura një palë pantallona të zeza dhe atlete. Vajza thotë se kur pronari ...

Read More »

“Unë jam vrasësi, më arrestoni!”, kishte thënë kosovari, menjëherë pasi ka kryer krimin

Ai është paraqitur në inspektoratin më të afërm të policisë menjëherë pasi ka kryer vrasjen. Bëhet fjalë për një kosovar 27 vjeçar ndërsa viktima, një 26 vjeçar me prejardhje nga Bosnja. “Unë jam vrasësi, më arrestoni!”. Këto janë fjalët që ia ka drejtuar policisë pas një akti të kryer të dielën (dje) në Brigittenau të Vjenës, Austri. Ai është paraqitur ...

Read More »

Serbi demolon, shkollën, xhaminë, ambulancën dhe disa shtëpi në Novobërdë (Foto)

Në fshatin Llabjan të komunës së Novobërdës, një serb ka sulmuar dhe demoluar shkollën e fshatit, ambulancën, xhaminë dhe disa shtëpi private. Nënkryetari i Komunës së Novobërdës, Bajrush Ymeri, e ka konfirmuar sulmin e ndodhur, por nuk ka mundur të japë detaje se me çfarë është kryer sulmi nëpër këto objekte dhe për çfarë arsye. Ndërsa imami i fshatit, Nazmi ...

Read More »

Janë sekuestruar 114 kilogramë marihuanë në VK “Bogorodicë

Nëpunësit doganorë nga vendkalimi kufitar Bogorodicë dje kanë sekuestruar 114 kilogramë në automjetin transportues me gjysmërimorkio me targa të huaja të drejtuar nga një shtetas bullgar në dalje të Republikës së Maqedonisë.   Drejtoria doganore e RM-së informoi se i dyshuari kur ka arritur në vendkalimin kufitar Bogorodicë nëpunësve doganorë u ka thënë se nuk ka asgjë për të paraqitur ...

Read More »

Aksident i tmershëm, humb jetën një person nga Gostivari

Gostivar, 13 prill- Një banor 60-të vjeçar i Gostivarit L.D e ka humbur jetën në një aksident trafiku që ka ndodhur dje 10 minuta pas mesnate në rrugën lokale Gostivar – fshati Kunovë.   Siç kumtoi policia ai duke drejtuar automjetin “opel askona” me traga të Gostivarit ka dalë nga rruga, ndërsa nga lëndimet e marra ka vdekur në vendngjarje. ...

Read More »

Arrestim në Tetovë

Policë nga SPB në Tetovë kanë arrestuar 43 vjeçarin R.L. nga Tetova. Arrestimi i tij ka ndodhur dje pasdite rreth orës 15 në rrugën “Luboteni”. Policët e kanë vërejtur personin në fjalë se mban në dorë një çantë dhe për shkak të dyshimit se aty ka mjete narkotike, kanë filluar ta ndjekin. R.L. ka filluar të ikë, kurse çantën e ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com