Janë sekuestruar 114 kilogramë marihuanë në VK “Bogorodicë

Nëpunësit doganorë nga vendkalimi kufitar Bogorodicë dje kanë sekuestruar 114 kilogramë në automjetin transportues me gjysmërimorkio me targa të huaja të drejtuar nga një shtetas bullgar në dalje të Republikës së Maqedonisë.   Drejtoria doganore e RM-së informoi se i dyshuari kur ka arritur në vendkalimin kufitar Bogorodicë nëpunësve doganorë u ka thënë se nuk […]

Lexoni më shumë

Arrestim në Tetovë

Policë nga SPB në Tetovë kanë arrestuar 43 vjeçarin R.L. nga Tetova. Arrestimi i tij ka ndodhur dje pasdite rreth orës 15 në rrugën “Luboteni”. Policët e kanë vërejtur personin në fjalë se mban në dorë një çantë dhe për shkak të dyshimit se aty ka mjete narkotike, kanë filluar ta ndjekin. R.L. ka filluar […]

Lexoni më shumë

Masakër në Veles, ja çka ndodhi (FOTO)

Gjashtëdhjetë e katër vjeçarja nga Velesi, e cila sot në mëngjes ishte sulmuar nga fqiu i saj ka ndëruar jetë në spital, transmeton Gazeta Express. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11 në një shtëpi në rrugën “Engelsova” nr. 22 në qytetin e Velesit në Maqedoni, kur fqiu i tyre, për shkaqe banale u është kërcënuar […]

Lexoni më shumë

SHKATËRROHET GRUPI QË SHISTE DROGË NË NJË SHKOLLË TË MESME NË SHKUP

Prokuroria Themelore Publik për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në koordinim me Sektorin për hetime kriminalistike- njësiti për tregti të palejuar të drogës pranë MPB-së, ka shkatërruar një grup, i cili në periudhën e kaluar është marrë me shitjen e lëndëve narkotike. “Duke vepruar në bazë të padi penale kundër dy personave, prokurori […]

Lexoni më shumë

Dramë e armatosur në Haraqinë të Shkupit

Drama në Haraqinë të Shkupit ka ndodhur dje në ora 17.50, në një pompë të benzinës, ku disa persona të maskuar dhe të pajisur më armë, duke marrë qarkullimin ditor, njofton Fjala. Policia informoi se hajdutët me maskë në fytyrë dhe me armë i kanë kërkuar punëtorit i cili ka qenë në ndërrim paratë, dhe […]

Lexoni më shumë