Templates by BIGtheme NET

Kronika e zezë

Masakër në Veles, ja çka ndodhi (FOTO)

Gjashtëdhjetë e katër vjeçarja nga Velesi, e cila sot në mëngjes ishte sulmuar nga fqiu i saj ka ndëruar jetë në spital, transmeton Gazeta Express. Ngjarja ka ndodhur rreth orës 11 në një shtëpi në rrugën “Engelsova” nr. 22 në qytetin e Velesit në Maqedoni, kur fqiu i tyre, për shkaqe banale u është kërcënuar verbalisht,dhe pastaj i armatosur me ...

Read More »

SHKATËRROHET GRUPI QË SHISTE DROGË NË NJË SHKOLLË TË MESME NË SHKUP

Prokuroria Themelore Publik për ndjekje të krimit të organizuar dhe korrupsionit në koordinim me Sektorin për hetime kriminalistike- njësiti për tregti të palejuar të drogës pranë MPB-së, ka shkatërruar një grup, i cili në periudhën e kaluar është marrë me shitjen e lëndëve narkotike. “Duke vepruar në bazë të padi penale kundër dy personave, prokurori publik përgjegjës deri tek gjykatësi ...

Read More »

Dramë e armatosur në Haraqinë të Shkupit

Drama në Haraqinë të Shkupit ka ndodhur dje në ora 17.50, në një pompë të benzinës, ku disa persona të maskuar dhe të pajisur më armë, duke marrë qarkullimin ditor, njofton Fjala. Policia informoi se hajdutët me maskë në fytyrë dhe me armë i kanë kërkuar punëtorit i cili ka qenë në ndërrim paratë, dhe ka ikur duke marrë me ...

Read More »

Dëshmia tronditëse e 16-vjeçares: Mami më detyroi të bëja seks me shokun e dashnorit të saj (VIDEO)

“Mami më ka detyruar mua që të shkoja me shokun e të dashurit të saj, se do t’i jepte 100 mijë lekë”. Kështu deklaroi Xh. K., e cila ishte sot bashkë me babain e saj, Alfredin në një rrëfim për emisionin ‘Me zemër të hapur’ në “News24”. 16-vjeçarja tregon në një rrëfim të pazakontë një të vërtetë të hidhur për ...

Read More »

Me kallashnikov në dorë shëtit në qendër në kryeqytetit

Njësiti kundër trafikimit ka ngritur padi ndaj N.S (23) nga Shkupi për shkak të dyshimeve se ka përfituar jashtëligjshëm duke shëtitur gjatë ditës me kallashnikov në dorë nëpër kryeqytet, shkruan Fjala. Të hënën rreth orës 01.30 minuta në bulevardin Ilinden nga ana e policisë është vërejtur një kallashnikov në një makinë Golf Folksvagen me regjistrim të Shkupit. Pas kontrollës së ...

Read More »

Si në film: Grabitet një bastore sportive në Shkup

Dje në ora 11 e 30 minuta në Shkup në kryqëzimin e rrugëve “Nikolla Karev” dhe “Rifat Burxheviq”, në një bastore sportive persona të maskuar dhe të armatosur kanë kryer grabitje të të punësuarëve. Persona e maskuar me armë u janë kërcënuar të punësuarëve duke ua marrë qarkullimin ditor dhe janë larguar në drejtim të panjohur. Nga ana e MPB ...

Read More »

Arrestohet shkupjani me “Kallashnikov”

Personi me inicialet N.S.(23) nga Shkupi dje u arrestua nga policia pasi në veturën e tij është gjetur një pushkë automatike “Kallashnikov”, informojnë nga MPB. Njësiti policor “Alfa” ka identifikuar të dyshuarin në lagjen “Karposh” tek bulevardi “Ilinden” dhe gjatë bastisjes së veturës është gjetur një pushkë automatike me 23 fishekë në të, pas së cilës ai është arrestuar dhe kundër tij është ...

Read More »

Një trup i pajetë është gjetur në lumin Pçinja

Një trup i pajetë në fazën e shkatërrimit është gjetur pasdite në ujërat e lumit Pçinja në distriktin e fshatit Studena Bara, konfirmuan sot nga SPB Kumanovë. Rasti është paraqitur në SPB Kumanovë në orën 15:00. Në kontroll kanë dalur ekipet e SPB-së Kumanovë, një prokuror dhe një mjek. Nga policia e Kumanovës paralajmëruan më shumë informata pas përfundimit të ...

Read More »

Biznesmeni shqiptar merret peng për borxhin 13.000 euro dhe izolohet për 3 ditë

Një biznesmen shqiptar, pronar i një lokali në Itali, është marrë peng në Castelli të Italisë, nga tre bashkatdhetarë. Karabinierët e Palestrina-s, gjatë javëve të fundit kanë ndërhyrë në një shtëpi në periferi ku mbahej shqiptari prej tre ditësh dhe kanë arritur ta lirojnë. Shkaku i pengmarrjes ishte një borxh prej 13.000 eurosh që ai u detyrohej autorëve. I dëmtuari, ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com