Arrestohet shkupjani me “Kallashnikov”

Personi me inicialet N.S.(23) nga Shkupi dje u arrestua nga policia pasi në veturën e tij është gjetur një pushkë automatike “Kallashnikov”, informojnë nga MPB. Njësiti policor “Alfa” ka identifikuar të dyshuarin në lagjen “Karposh” tek bulevardi “Ilinden” dhe gjatë bastisjes së veturës është gjetur një pushkë automatike me 23 fishekë në të, pas së cilës ai është […]

Lexoni më shumë

Një trup i pajetë është gjetur në lumin Pçinja

Një trup i pajetë në fazën e shkatërrimit është gjetur pasdite në ujërat e lumit Pçinja në distriktin e fshatit Studena Bara, konfirmuan sot nga SPB Kumanovë. Rasti është paraqitur në SPB Kumanovë në orën 15:00. Në kontroll kanë dalur ekipet e SPB-së Kumanovë, një prokuror dhe një mjek. Nga policia e Kumanovës paralajmëruan më […]

Lexoni më shumë