Templates by BIGtheme NET

Kronika e zezë

Pronari i grabitur: Faleminderit grabitësit e mi që nuk më vratë

“Faleminderit grabitësit e mi që patët dorën e mbarë dhe nuk më vratë”. Ky është urimi i dhimbshëm i të moshuarit Qemal Shabani 70 vjeç pronarit i cili ra viktimë i një vjedhje të dhunshme mbrëmjen e kaluar në Elbasan.   I moshuari ndodhen nën kujdesin e mjekëve në këtë qytet dhe ndodhet jashtë rrezikut për jetën.   “Mund të ...

Read More »

Ngjarja tragjike në Fier/ Zbulohen detaje tronditëse: Viktimat, të martuar e me fëmijë

Detaje të reja kanë dalë nga ngjarja tragjike që tronditi sot qytetin e Fierit, ku një 32 vjeçar ka vrarë të dashurën e më pas veten.   Sipas burimeve ata ishin të dy të martuar me persona të tjerë, madje edhe prindër me fëmijë.“Derveni është baba I dy fëmijëve, kurse Arapi nënë e një fëmije”   Për policinë, ngjarja është ...

Read More »

Vjedhje e rëndë në një apartament në Kumanovë, vidhen 900 mijë denarë

Një vjedhës ka hyrë në një banesë duke thyer derën e ballkonit, duke kontrolluar ka arritur të gjejë dhe ka konfiskuar një shumë parash prej rreth 900.000 denarë dhe një vidoekamerë “Canon”, Grabitësi i cili është ende i panjohur për policinë mbrëmë nga një apartament në Kumanovë ka arritur të vjedhë 900 mijë denarë. Policia tha se vjedhja ka ndodhur ...

Read More »

Tragjedi në Tetovë, gjendet i varur një 37 vjeçar

Një 37 vjeçarë me iniciale I.A nga fshati Merovë , është gjetur i varur në dru në afërsi të fshatit Merovë, ku ka qenë e parkuar edhe vetura e tij. 37-vjeçarin të varur e ka gjetur një familjarë i afërt i tij. Prokurori publik, një ekip nga Sektori për Punë të Brendshme në Tetovë si dhe një mjek nga mjekësia ...

Read More »

VDES NË MOSHËN 86-VJEÇARE SHKRIMTARI DRITËRO AGOLLI

Shkrimtari i madh shqiptar Dritëro Agolli ka ndërruar jetë në spital. Ai kishte disa javë që ishte në gjendje të rëndë, ndërsa mesditën e sotme është ndarë nga jeta. Agolli vuante prej kohësh nga një sëmjndje në mushkëri, ndërsa nuk e kishte ndarë asnjëherë cigaren nga dora. Pak ditë më parë familjarët e tij treguar për gjendjen e rëndë. Shkrimtari ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com