Templates by BIGtheme NET

Sport

Shqiptari nokautoi boshnjakun në minutën e parë

Bokseri i njohur nga Tetova por që jeton në Vjenë të Austrisë, Arlind Sulejmani 11-0-0, në ndeshjen e fundit të mbajtur në Banoviç të Bosnjës dhe Hercegovinës ka nokautuar në minutën e parë boshnjakun Edis Dzombas. Kjo ndeshje dhe fitore i ka hapur rrugë Sulejmanit që të garojë për kampion bote në versionin IBO-Youth që pritet të mbahet në muajn ...

Read More »

Flet futbollisti Erdon Daci: Pse vendosa të luaj për Konyaspor

Erdon Daci, lojtari shkupjan i cili luante në radhët e KF Vardarit ka nënshkuar kontratë 3 vjeçare me Konyasporin e Turqisë. 19 vjeçari me talentin e tij të treguar u ka rënë në sy shumë klubeve evropiane por siç thotë edhe vetë lojtari Konyaspori ka qenë klubi i cili me programin e tij e ka bërë për vete. “MEDIAL.MK” ka ...

Read More »

Sipas gazetës “The Sun” : Liverpool pranon ofertën e Barcelonës për Coutinhon

Sipas gazetës prestigjioze The Sun Liverpool ka pranuar ofertën e Barcelonës për lojtarin brazilian Coutinho. The Sun shkruan se gjithë progresi i marrëveshjes do të publikohet sonte në orën 8 të mbrëmjes me çka edhe Coutinho do të prezantohet si lojtar i ardhshëm i Barcelonës. Shuma e transferimit do të tejkaloj shumën e 150 milion eurove sgumë e cila do ...

Read More »

Arsenali shiti Chamberalain tek Liverpool, gjeti zëvendësuesin e tij (FOTO)

Skudra e Arsenalit pasi e ka shitur mesfushorin fantastik Chamberlain tek skuadra e Livepoolit për 35 milionë funte tani po tenton të gjejë zëvendësusin e tij. E sipas Mirror, skuadra angleze është duke tentuar sot që të transferojë yllin e skuadrës së PSG, gjermanin Julian Draxler, transmeton Gazeta Blic Arsenal do të tentojë deri në orët e vona që ta ...

Read More »

Vogëlushi qan për ta takuar, gjesti i Messit ka çmendur botën!

Pesë herë fituesit i “Topit të Artë” nuk është një kampion vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj. Lionel Messi ka mbërritur në Montevideo para përballjes vendimtare të Argjentinës me Uruguain në ndeshjen e vlefshme për eliminatoret e Botërorit “Rusi 2018”. Në momentin e arritjes së Lionel Messit në hotel, një fëmijë tenton të takohet me të, por ...

Read More »

Tajsoni tetovarë Lulzim Ismaili lufton për titullin GBA në Leverkuzen

Boksieri tetovar, Lulzim Ismaili, po i zhvillon përgatitjet e tij të fundit para ndeshjes shumë të rëndësishme që do zhvillohet në Leverkuzen të Gjermanisë, e që e njejta është e vlefshme për titullin, GBA. Në një prononcim për “ArenaRing”, Ismaili thotë se po përgatitet në Kodrën e diellit dhe se ushtrimet po shkojnë sipas plan programit. “Më 23 shtator në ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com