Templates by BIGtheme NET

Sport

Dalin në shitje biletat për Izrael-Shqipëri

Federata Shqiptare e futbollit, njofton te gjithe te interesuarit se kane dale ne shitje biletat e ndeshjes Izrael – Shqiperi , e vlefshme per Eliminatoret e Kupes se Botes “Rusi 2018” . Kjo ndeshje do te zhvillohet ne daten 11.06.2017 ora 20:45 ne stadiumin “Sammy Ofer” te qytetit Haifa, Izrael. Biletat per tifozet e kombetares do te jene te kategorise ...

Read More »

Deklarata e Alvesit nuk do t’i pëlqejë askujt nga Barcelona

Dani Alves ka theksuar se Barcelona i takon të kaluarës së tij. Dani Alves ka thënë se Barcelona i takon të kaluarës. Dhe, ai tani mendon vetëm për ekipin e tanishëm, Juventus. Mbrojtësi brazilian ishte hero i “Bianconerëve” në fitoren 2:1 ndaj Monacos që e kualifikoi skuadrën italiane në finalen e Ligës së Kampionëve. “Barcelona? E kaluara është e kaluar, ...

Read More »

Lajm i keq për Ronaldon, ky mund të jetë fituesi i “Topit të Artë” (FOTO)

E përditshmja sportive franceze “L’Equipe” favorizon portierin e Juventusit, Gianluigi Buffon. Kapiteni i Juventusit, Gianluigi Buffon mund ta fitojë “Topin e Artë”. E përditshmja sportive franceze “L’Equipe” shkruan se në rast të triumfit në Ligën e Kampionëve, Buffon do të jetë rivali kryesor i yllit të Real Madridit, Cristiano Ronaldo. /Lajmi.net/

Read More »

Barcelona nxjerr në shitje yllin e madh të skuadrës, transferon katër emra të rinj

Barcelona nxjerr në shitje Arda Turan. Futbollisti turk nuk i ka përmbushur pritshmëritë që kur iu bashkua “blaugranave” dy vite më parë dhe tani drejtuesit e kampionëve në fuqi të Spanjës po planifikojnë blerjen e një futbollisti të një profili të ngjashëm, për të qenë zëvendësues i denjë i Andres Iniestës apo i Neymar. Në listën e dëshirave të Barcës ...

Read More »

​Ylli i Realit prioriteti kryesor i Unitedit (Foto)

Manchester United ka bërë prioritet kryesor yllin e Real Madridit, Gareth Bale E ardhmja e Gareth Bale nuk është e sigurt në Real Madrid, pasi uellsiani po ka probleme me lëndimi dhe ka rënie të formës. Kjo nuk është problem për Manchester Unitedin, skuadër e cila tashmë e ka bërë si prioritet kryesor të kësaj vere, shkruan Daily Star. Bale ...

Read More »

​Lajmi i ditës: Barcelona arrin marrëveshje me yllin e Liverpoolit (Foto)

Pelippe Coutinho ka arritur marrëveshje me skuadrën e Barcelonës. Ylli i Liverpoolit Philippe Coutinho ka arritur marrëveshje që t”i bashkohet Barcelonës gjatë kësaj vere, shkruan Dairo Sport. Lojtari po kërkohet që një kohë të gjatë nga skuadra katalunase, e cila e sheh si zëvendësues të legjendës Andres Iniesta. Por, tashmë Barcelona duhet të arrijë marrëveshje edhe me Liverpoolin, e cila ...

Read More »

Kjo video po bën xhiron e botës, shikoni çfarë ka bërë ky portier (VIDEO)

Në Serie B në Itali ka ndodhur diçka që nuk qëllon shpesh që ta shihni në futboll. Portieri i Trapanit, Mirko Pigliacelli nisi një kundërsulm të shpejtë duke lënë portën e tij ndaj Frosinones. Ai dribloi kundërshtarët, por fatkeqësisht në fund nuk arriti të gjejë golin, pavarësisht se aksioni ishte shumë i rrezikshëm. Portieri 23-vjeçar kujtojmë që më parë më ...

Read More »

Liverpooli i vendos çmim Philippe Coutinhos

Liverpooli raportohet se i ka vendosur çmim shënjestrës së Barcelonës, Philippe Coutinhos. Javët e fundit të këtij sezoni në Premierë Ligë kanë qenë mjaftë shqetësuese për tifozët e Liverpoolit të cilët shpresojnë për të siguruar një pozitë sezonin e ardhshëm në Ligë të Kampionëve. Barazimi 0 me 0 i të dielës ndaj Southamptonit ishte mjaftë dëshpërues, por efekti i plotë ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com