Templates by BIGtheme NET

Sport

Besir dhe Fatmir Vejseli vëllezërit kickbokser që po çmendin Zvicrën

Vëllezërit Besir dhe Fatmir Vejseli janë dy vëllezërit Kick Boksier shqiptarë që jetojnë dhe veprojnë në Zvicër. Kampionët shqiptarë janë nga Tetova por që kanë përparuar shumë në sportin e boksit në Zvicër, madje bokserët e ri shikojnë plot respekt ndaj tyre, shkruan gazetamax.com Ata janë nxitja që shumë kush të krijojë vetbesimin në vete se e arritura është e ...

Read More »

Manchester City nënshkruan me lojtarin më të mirë të Barçës në sistemin e ri

Njëri nga lojtarët më të mirë te sistemi i famshëm i Barcelonës në La Masia tashmë ka nënshkruar me gjigantin anglez Manchester City. Eric Garcia, i cili konsiderohet si njëri nga mbrojtësit qendror më të mirë në sistemin e ri të Barcelonës, ka rënë dakord për transferim te Manchester City, transmeton portali arbresh.info. Kjo është duke u konsideruar si një ...

Read More »

Klubi gjerman i ofron “birrë falas për tërë jetën” Cristiano Ronaldos (Video)

Superylli portugez, Cristiano Ronaldo, ka shprehur dëshirën e tij që të largohet nga Real Madridi dhe tashmë klube të ndryshme po vërshojnë me ofertat e tyre – secila më bizare se tjetra. Klubi i kategorisë së tretë të futbollit gjerman, Fortuna Koln, do të ketë mjaft problem që të sigurojë firmën e Cristiano Ronaldos, përkundër faktit se i ka bërë ...

Read More »

​Vendoset gjithçka për Salah (Foto)

Mohamed Salah shumë shpejtë do të bëhet futbollist i ri i skuadrës së Liverpoolit Liverpool dhe Roma kanë arritur marrëveshje për transferimin e yllit, Mohamed Salah, shkruajnë mediat në Egjipt. Lojtari këtë të martë do të jetë në Liverpool për të kryer testet mjekësore dhe më pas nënshkruar kontratë të re. Liverpool për shërbimet e tij do të paguajë 45 ...

Read More »

Ndryshim drastik në futboll: S’ka më dy pjesë nga 45 minuta

Bordi i Asociacionit Ndërkombëtar të Futbollit (IFAB) është duke planifikuar një ndryshim të madh në lojën e futbollit Rregullat në futboll janë duke ndryshuar vit pas vite, disa më pak të vërejtshme e disa të tjera shumë më shumë. Teknologjia sikurse në çdo sferë tjetër është duke ndikuar edhe në futboll, por jo edhe në vendimin e ri të IFAB. ...

Read More »

Fisnik Zuka vazhdon karierën në Kroaci

Edhe një futbollist i njohur nga Maqedonia vazhdon karierën e tij në Kroaci. Fisnik Zuka nga rradhët e Shkupit ka vendosur që të vazhdojë të luajë për ekipin e Rudesh. Ekipi kroat me sukses ka mbaruar bisedimet me Zukën e që ai tashmë ka marrë dhe dritën jeshile nga udhëheqësia e Shkupit për transfer në Kroaci. 21 vjeçari ka qenë ...

Read More »

Publikohet shuma marramendëse e faturës që Messi pagoi gjatë një darke në Ibiza – 27 pica, 41 shishe Dom Perignon, por edhe hamburger 112 euro (Foto)

Tash e disa javë ka përfunduar edhe sezoni 2016/17 në ligat e mëdha evropiane dhe kështu lojtarët kanë disa ditë pushimi para. Në mesin e tyre janë dhe yjet e Barcelonës të prirë nga Lionel Messi. Themi kështu pasi argjentinasi është ai që paguan të gjitha. Messi dhe e dashura Antonella Ruccuzzo, së bashku me çiftin Cesc Fabregas e Daniella ...

Read More »

Sandro kërkon largimin nga Juve

Ai dëshiron transferimin në Premier League Alex Sandro duket se dëshiron largimin nga klubi italian, Juventus. Mediet italiane raportojnë se Sandro ka kërkuar largimin nga “Zonja e Vjetër”, pas interesimit të madh te Chelseat dhe Manchester Cityt. “Blutë” e Londrës dhe ‘Qytetarët’, janë gati t’ia ofrojnë Juvës 55 deri në 60 milionë euro për Sandron, i cili ka bërë një ...

Read More »

Barcelona kontakton PSG-në për Verrattin (Foto)

Paris Saint-Germain nuk e ka ndërmend ta shesë Marco Verrattin te Barcelona Barcelona ka nisur misionin për transferimin e Marco Verrattit nga Paris Saint-Germain gjatë kësaj vere. Por, si duket gjiganti nga Serie A nuk do ta ketë të lehtë ta transferoj italianin, pasi nga parisianët konsiderohet si i paprekshëm. “Meë 4 korrik Veratti do të jetë në PSG sepse ...

Read More »

Memushaj zbulon se në cilën skuadër do të luajë në sezonin e ri

Ledian Memusha, ylli i Kombëtares shqiptare, nuk e ka ndërmend të largohet nga Pescara, edhe pas ka disa oferta nga Serie A Mesfushori i kombëtares shqiptare dhe kapiteni i Pescaras, Ledian Memushaj, ka qenë në qendër të vëmendjes gjatë ditëve të fundit sa i përket të ardhmes Pas rënies në Serinë B të Pescaras, nuk ka munguar interesi nga skuadra ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com