Templates by BIGtheme NET

Sport

Iniesta: Ky yll i futbollit do të më zëvendësoj te Barcelona (FOTO)

Andres Iniesta një ditë do të largohet nga futbolli, dhe zëvendësimi i tij te Barcelona do të jetë shumë i vështirë. ‘Blaugranët’ do të kenë të vështirë të gjejnë një lojtar adekuat që do të zëvendësojë njërin nga lojtarët më të talentuar në futboll viteve të fundit. Por, spanjolli ia ka bërë një ndihmë të vogël Barcelonës, duke ia gjetur ...

Read More »

Real Madrid dhe Barcelona shkojnë kokë më kokë për yllin e Monaco-s Bernardo Silva !!!

Real Madrid dhe Barcelona shkojnë kokë më kokë për yllin e Monaco-s Bernardo Silva !!! Don Balon thotë që Reali është në përparsi por Barca do të refuzojë të pranojë disfatën. Presidenti i Real Madrid-it Florentino Perez ka një lidhje të mirë me agjentin e Silva-s, Jorge Mendes dhe gjithashtu mund të mbështetet tek Cristiano Ronaldo që t’i ndihmojë në ...

Read More »

Real Madrid i bashkohet Arsenalit, Chelsea-it dhe Liverpool-it në garë për yllin e Celtic-ut Dembele

Gjigandi spanjol Real Madridi i është bashkuar garës për yllin e Celtic-ut Moussa Dembele, transmeton  Gaily Mirror. Dembele ka qenë në një formë të shkëlqyeshme këtë sezonë tek Celtic-u duke shënuar 27 gola deri më tani dhe këto shifra kanë bër që Dembele të vëzhgohet nga Arsenal-i, Chelsea, Liverpooli-i dhe Manchester City kohëve të fundit. Tash në bazë të raporteve ...

Read More »

Theu rregullat antidoping, Mançester Siti ia hedh me 35 mijë paund

Federata Angleze ka vendosur ta mbyllë me një gjobë dhe një paralajmërim çështjen e hapur kundër Mançester Sitit për thyerjen e rregulloreve antidoping. Klubi nuk kishte dhënë në tre raste informacione të sakta mbi vendndodhjen e stërvitjeve, informacion që i shërben inspektorëve antidoping për të bërë vizita surprizë në seanca për të bërë analizat e lojtarëve. Klubi u justifikua se ...

Read More »

Xavi i tërheq veshin Iniestës dhe Busketsit: Janë dobët

Barcelona vuajti një humbje të thellë 4-0 ndaj PSG-së në 1/8-at e Champions-it të martën. Por ish-kapiteni i katalanasve, Ksavi Hernandez, nuk e ka të vështirë që të drejtojë gishtin nga fajtorët në ish-klubin e tij. Skuadrës së Luis Enrikes i duhet një mrekulli në ndeshjen e kthimit në “Camp Nou”, por përveç rezultatit duhet të korrigjojë shumë, veçanërisht në ...

Read More »

E arta Luiza Gega

Viti 2017 ka nisur në mënyrën më të mbarë të mundshme për Luiza Gegën, që vazhdon të fitojë medalje në mitingje të ndryshme të Europës. Suksesi i fundit erdhi sot në Mitingun Ndërkombëtar të Sallave të Mbyllura në Stamboll të Turqisë, ku atletja fitoi medaljen e artë në garën e 1500 metrave. 28-vjeçarja dibrane regjistroi kohën 4:06:65, që është edhe një ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com