Templates by BIGtheme NET

Sport

Griezmann: Ky është kushti për të qenë pjesë e Manchester United

Antoine Griezmann sulmuesi i Atletico Madridit nuk do ta shqyrtojë mu dësinë për tu transferuar tekManchester United nëse ky i fundit dështon që të kualifikohet për Ligën e Kampionëve. United i kanë ofruar sulmuesit të Kombëtares franceze që të bëhet lojtari më i paguar në historinë e klubit, por marrëveshja varet nga ajo se a do të arrijnë Djajtë e ...

Read More »

Messi nënshkruam kontratë të re me Adidas

Lionel Messi do të vazhdojë të jetë një ikonë e madhe për Adidas. Sulmuesi i  Barcelonës ka komunikuar përmes Facebook-ut  se do të nënshkruajë me markën sportive, por nuk ka dhënë asnjë detaj rreth marrëveshjes së tij. Ai ka qenë figurë e tyre për shumë vite dhe tani ka rinovuar marrëveshjen e tij. Ky është nënshkrimi i marrëveshjes së tij ...

Read More »

Presidenti i Real Madridit, Florentino Perez i gatshëm të paguaj 84 milion funta për Belottin

Real Madrid besohet se është në bisedime të avancuara për sulmuesin e Torinos Andrea Belotti. Gazzeta dello Sport raporton se shefi i Torinos Urbano Garcia do të fluturoj për Madrid javën e ardhshme që të takohet me Presidentin e Realit Florentino Perez lidhur me 23 vjeçarin. Arsenali, Liverpooli, Chelsea dhe AC Milan gjithashtu kanë treguar interes për sulmuesin e Torinos ...

Read More »

Borussia Dortmund i vendos çmimin Manchester City-t dhe Liverpool-it për Aubameyang

Borussia Dortmund ka vendosur çmimin prej 60 milion funteve për sulmuesin e tyre, i cili është i pakënaqur në Dortmund. Sipa gazetes The Sun , trajneri i Manchester City-t , Pep Guardiola do të lejojë një transferim prej më shumë se 40 milion funteve për Aubameyang vetëm nëse Sergio Aguerro do të vendosë të largohet ne fund të sezonit. Liverpool ...

Read More »

Aksion i bukur dhe goli i jashtëzakonshëm në Challenge League të Zvicrës (Video)

Ajo ishte një ndeshje e një kampionati të konsideruar inferior, edhe pse luhej në Zvicër, në një stadium me kapacitet prej rreth 30 mijë vendesh, si “Stade de Geneve”. Por ata pak spektatorë që kishin vendosur të ndiqnin ndeshjen e radhës, sigurisht që kanë mbetur të mahnitur nga një supergol i realizuar në minutën e 65-të. Anthony Sauthier quhet autori ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com