Templates by BIGtheme NET

Sport

Pas Ronaldos, edhe një yll largohet nga Real Madrid (Foto)

Mbrojtësi portugez, Pepe është në kërkim të një skuadre të re Cristiano Ronaldo nuk pritet të jetë ylli i vetëm që do të largohet nga Real Madridi. Nga kampioni i Evropës dhe Spanjës do të largohet edhe mbrojtësi portugez, Pepe. Pepe, i cili ka kontratë me Real Madridin deri në fund të këtij muaji, pritet të transferohet te skuadra franceze, ...

Read More »

Trajneri i Portugalisë: 100% i besoj Cristianos (Foto)

Fernando Santos thotë se Ronaldo është i pafajshëm, pas akuzave për evazion fiskal. Trajneri i Portugalisë, Fernando Santos, ka thënë se i beson 100 % Cristiano Ronaldos, duke thënë se ai është i pafajshëm. Teksa trajneri Portugalisë hezitoi të përgjigjet lidhur me spekulimet që e lidhin Ronaldon me një largim të mundshëm nga “Santiago Bernabeu”. “E njoh atë për shumë ...

Read More »

United dhe Juve monitorojnë Gomes

Barcelona kërkon 35 milionë nëse skuadrat e dëshirojnë Gomes Manchester United dhe Juventus janë duke vëzhguar gjendjen e mesfushorit të Barcelonës Andre Gomes, shkruan gazeta AS. Gomes ka kaluar një sezon të vështirë debutues te Barcelona dhe futbollisti portugez sërish është vënë në qendër të vëmendjes së United dhe Juventusit. Barcelona raportohet se kërkon 35 milionë euro për Gomes, nëse ...

Read More »

“Fshesa” e Valverdes, largon tetë futbollistë nga Barça (Foto)

Trajneri i ri i Barcelonës, Ernesto Valverde do të bëjë revolucion në Barcelonë duke larguar plot tetë futbollistë gjatë këtij afati kalimtar veror. Ish-trajneri i Atheltic Bilbaos ka ardhur më herët këtë muaj në krye të gjigantit katalunas dhe tani ka të qart planin që do të ndjek në ri-ngritjen e ekipit. Sipas gazetës spanjolle, Marca, Valverde ka kërkuar nga ...

Read More »

Hasi tregon kush është shefi në Greqi, e largon yllin e madh të Olympiacosit

“Nis Fshesa e Besnik Hasit në Greqi”. Trajneri shqiptar ka nisur punën me skuadrën e tij të re, Olympiacosin, duke vendosur pikat mbi “I”. Sipas mediave të vendit fqinj, Hasi ka zhvilluar një mbledhje të gjatë me lojtarët përpara seancës së parë stërvitore duke u bërë me dije se ka marrë dy vendime të rëndësishme. Dy lojtarë të skuadrës aktuale ...

Read More »

Zyrtare: Donnarumma nuk rinovon me Milanin

Gianluigi Donnarumma nuk do të rinovojë kontratën e tij, njoftoi Milanin pas një takimi të përplasur me agjentin Mino Raiola, kështu që Real Madridi dhe Paris Saint-Germain mund të bëjnë hapa përpara. 18-vjeçari italian erdhi përmes akademisë së të rinjve të Milanit dhe u fut në ekipin e parë në moshën 16-vjeçare, por tani ka ndryshuar raporti mes tyre me ...

Read More »

Legjenda e Kombëtares i lumtur me largimin e De Biasit

Roland Luçi është shumë i lumtur që Gianni de Biasi është larguar nga Kombëtarja shqiptare. Ish-futbollisti i Kombëtares shqiptare të futbollit, Roland Luçi, nëpërmjet një postimi në Facebook, nuk është kursyer në “lamtumirën” e tij ndaj Gianni de Biasit. Ai i është drejtuar me tone mjaft kritike italianit të kuqezinjve për periudhën e qëndrimit të tij në Shqipëri dhe mënyrën ...

Read More »

7 vite burg për ish – futbollistin e kombëtares. Arsyeja

Mashtroi shokët duke i marrë mbi 200 mijë euro dhe u zhduk, prokuroria e Tiranës kërkon 7 vite burg për ish lojtarin e kombëtares Altin Rraklli. Kërkesa e prokurorit u lexua mesditën e kësaj të mërkure ndërsa vendimi për ish futbollistin pritet të jepet më 21 qershor. Vetë Rraklli nuk ka qenë i pranishëm në seancë ndërsa prej kallëzimit penal ...

Read More »

Xhaka takohet me Ronaldinhon (Foto)

Granit Xhaka është takuar me legjendën e Barcelonës dhe Brazilit, Ronaldinho Mesfushori i Arsenalit, Granit Xhaka është duke kaluar pushimet me të dashurën e tij Leonitën në Miami. Ai gjatë mbrëmjes së kaluar, në një lokal është takuar me Ronaldinhon, për të cilin thotë se është legjendë. “Me vet legjendën”, ka shkruar Xhaka në Instagram. /Express/

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com