Templates by BIGtheme NET

Sport

Reali e ‘konfirmon’ largimin e Moratas dhe Jamesit (Video)

Real Madrid sot ka prezantuar fanellat e reja për sezonin e ri 2017/18 Tashmë është shumë e qartë, Alvaro Morata dhe James Rodriguez do të largohen nga Real Madrid gjatë kësaj vere. Kjo në një mënyrë tregohet edhe pas prezantimit të fanellave të reja për sezonin e ardhshëm, ku të dy lojtarët nuk janë pjesë e videos promobuese. Të dy ...

Read More »

Zyrtare: Bayern transferon Tolisson (Foto)

Bayern Munich edhe zyrtarisht ka nënshkruar me mesfushorin francez, Corentin Tolisso Kampioni i Gjermanisë, Bayern Munich ka kompletuar transferimin e mesfushorit francez të Lyonit, Corentin Tolisso. Lojtari i ka kushtuar Bayernit 37 milionë euro, ndërsa ka nënshkruar kontratë deri më 30 qershor të vitit 2022. “Bayern Munich ka nënshkruar me Corentin Tolisso të Lyonit. 22vjeçari ka nënshkruar kontratë pesë vjeçare, ...

Read More »

De Biazi jep dorëheqjen! Nga sot Shqipëria pa trajner (FOTO)

Trajneri Xhani De Biazi ka dhënë sot dorëheqjen nga drejtimi i kombëtares shqiptare të futbollit. Pas njoftimit të djeshëm se nuk do të rinovonte kontratën në fund të edicionit, sot italiani ka dalë në një konferencë për shtyp bashkë me presidentin e FSHF-së, Armand Duka, duke bërë me dije mbylljen e bashkëpunimit që në këtë moment. “Përshëndetje, kjo është një ...

Read More »

Chelsea arrin marrëveshjen me mbrojtësin e Napolit

Chelsea më në fund ka arritur marrëveshje me Napolin për transferimin e mbrojtësit, Kalidou Koulibaly. Skuadra londineze nga vera e kaluar është duke tentuar që ta transferojë mbrojtësit e skuadrës italiane, por më në fund duket se ia ka arritur qëllimit. Chelsea do t’i paguajë plot 60 milionë euro Napolit për transferimin e Kalidou Koulibaly. Por, skuadra londineze ka bërë ...

Read More »

FOTO/ Futbollistët shqiptar po këndonin himnin, vogëlushi befason me gjestin e tij

Kombëtarja shqiptare ditën e djeshme mori vërtet një fitore historike pasi mposhti në transfertë me rezultatin 3-0 përfaqësuesen e Izraelit. Një ndeshje fantastike për kuqezinjtë të cilët janë të vendosur për të prekur objektivin, pra vendin e tretë në grupin kualifikues të Botërorit “Rusi 2018”. Gjatë himnit shqiptar, një vogëlush formoi shqiponjën dykrenore.

Read More »

Verratti shumë afër Barcelonës, ky është formacioni i frikshëm me mesfushorin italian (Foto)

Marco Verratti është shumë afër transferimit në Barcelonë. Barcelona ka vendosur që të hap arkën. 100 milionë euro, kaq është shifra që katalanasit pritet të paguajnë për mesfushorin italian të Paris Saint Germainit, Marco Verratti, raporton Goal, transmeton Gazeta Express. Mediat franceze dhe spanjolle e shohin atë si pasardhësin e Xavi Hernandez dhe tashmë e quajnë si punë të kryer ...

Read More »

Kosovë – Turqi, notat e futbollistëve (FOTO)

Përfaqësuesja e Kosovës humbi 4:1 nga Turqia. Volkan Sen ka kaluar Turqinë në epërsi ndaj Kosovës. Kosova e ka barazuar rezultatin me golin e realizzuar me kokë nga Amir Rrahmani. Cengiz Under ka rikthyer Turqinë në epërsi ndaj Kosovës me rezultat 2:1. Turqia e gjenë edhe golin e tretë me Burak Ylmaz në minutën e 61-të. Vjen goli i katërt ...

Read More »

“Shqiptarin do e marr të mbledhë ullinj, por jo për dhëndër”, portali grek i del në krah Hasit

Asnjë i huaj tjetër nuk është përplasur me grekët aq sa shqiptarët. Historia është e vjetër, fillon që para 6 shekujsh. Shqiptarët vijnë në Greqi dhe hedhin rrënjë. Vetëm gjatë viteve të fundit, që nga 1990 më saktë, shqiptarët vijnë në shumicën e tyre dërrmuese në Greqi për të nxjerrë të ardhura dhe më pas të kthehen në vendin e ...

Read More »

Barcelona ‘godet’ me përforcimin e ri, çmimi 80 milionë euro (FOTO)

Barcelona ka vendosur të paraqes ofertë për transferimin e mesfushorit të Paris Saint-Germain, Marco Verratti. Marco Verratti ka kërkuar të largohet nga Paris Saint-Germain. Mesfushori është i pakënaqur në Parc des Princes dhe dëshiron të gjejë një skuadër të re, gjatë afatit kalimtar të verës, shkruan “L’Equipe”. Barcelona është rikthyer në garë për transferimin e tij, derisa PSG kërkon rreth ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com