Templates by BIGtheme NET

Sport

“Barcelonës nuk i intereson për lojtarët e rinj”

Ish mbrojtësi i krahut të majtë të Barcelonës, Alex Grimaldo ka akuzuar “Blaugranët” për mos vëzhgimin e akademisë së tyre. Grimaldo ishte konsideruar si njëri nga talentet me një të ardhme të ndritur te Barcelona, por dështoi për të bërë ndonjë paraqitje te skuadra kryesore para se t’i bashkohej Benficas në muajin janar të vitit 2016. “Ka qenë gjithmonë e ...

Read More »

Formacioni i Kosovës kundër Turqisë, Bunjaku ka vetëm një dilemë

Kosova do të luajë ndeshjen e radhës të eliminatoreve të botërorit Rusia 2018. Përfaqësuesja jonë do të ballafaqohet me kombëtaren turke në stadiumin shkodran të Loro Boriçit. Telegrafi ka arritur të sigurojë formacionin që do të luajë kundër Turqisë, i cili do të ketë renditjen 4-1-4-1. Porta do t’i besohet Samir Ujkanit ndërsa në mbrojtje do të paraqiten Mërgim Vojvoda, ...

Read More »

Barcelona transferon dy yje nga Premierliga (Foto)

Ernesto Valverde, trajneri i ri i Barcelonës, ka nisur t’i bëjë planet për sezonin e ri 2017/2018. Sipas Calciomercato.com, ekipi katalunas gjatë kësaj vere pritet t’i sjell në Camp Nou dy yje nga Premierliga, përcjell Express. Fjala është për Riyadh Marhezin (Leicester City) dhe Philippe Coutinho (Liverpoo). Por, këta nuk pritet të jenë përforcimet e vetme të Barcelonës. Gjiganti nga ...

Read More »

Enis Dervishi me kontratë dy vjeçare në Rabotniçki

Lojtari i ri dhe i talentuar i KF Shkëndija Enis Dervishi, kapiten shumë vjeçar i ekipit të të rinjëve i cili vitin e kaluar ishte lojtar standard si i huazuar për klubin Teteks, ka kaluar në rradhët e klubit futbollistik Rabotniçki. Në dy vitet e ardhëshme Dervishi do të jetë pjesë e klubit, ndërkohë që ky ekipë ka vlerësuar se ...

Read More »

Valverde shpenzon 158 milionë për transferimin e tre yjeve

Trajneri i Barcelonës, Ernesto Valverde raportohet se është i gatshëm të shpenzoj të para të mëdha për të siguruar transferimin e tre lojtarëve. Valverde është konfirmuar si trajner i ri i Barcelonës muajin e kaluar dhe spanjolli është i vendosur për të përforcuar edhe më tej klubin duke transferuar tre yje të ri, transmeton portali arbresh.info. Gazeta spanjolle ‘Don Balon’ ...

Read More »

Trofetë e Zidane si trajner i Realit, thjesht gjigant me pesë kupa në më pak se dy vite (Foto)

Zinedine Zidane po shkruan historinë edhe si trajner, jo vetëm si futbollist. Trajneri francez u emërua në stolin e Real Madridit, një vit e gjysmë më parë si zëvendësues i Rafael Benitezit, pas kësaj e gjitha është histori. Zidane arriti të fitoj plot pesë tituj me “Mbretërit” për më pak se dy vite si trajner i kësaj skuadre. Legjenda e ...

Read More »

Semedo: Nuk jam duke menduar për Barcelonën

Mbrojtësi portugez, Nelson Semedo ka deklaruar se nuk është duke menduar për Barcelonën. Pasi ditë më parë u flit për një interesim të Barcelonës, portugezi ka qartësuar gjithçka. Anëtari i Benficas ka deklaruar se momentalisht është i fokusuar vetëm tek skuadra e tij aktuale. “Unë aktualisht jam një lojtar i Benficës dhe jam i lumtur këtu ku ndodhem”. “Nuk jam ...

Read More »

Shtatë heronjtë ndër vite të Ligës së Kampionëve (Video)

Massimiliano Allegri dhe Zinedine Zidane do të ballafaqohen me strategjitë e tyre në fushë e stadiumit Millennium të Cardiffit. Benzema dhe Cristiano, të mbështetur prej Iscos, do të udhëheqin sulmin e Madridit. Dybala dhe Higuain do të formojnë së bashku me Mandzukicin një treshe që do të mundohen të triumfojnë kundër kampionit aktualë të Evropës, transmeton Telegrafi. Megjithatë, ka pasur ...

Read More »

Ofertë e ‘çmendur’ nga Anglia, 100 milionë euro në tavolinë ka Monaco për Mbappen

Arsenali nuk ka arritur të sigurojë pjesëmarrjen në Ligën e Kampionëve për edicionin e ri. Por duket se kjo gjë nuk do ta pengojë trajnerin Arsene Wenger të shpenzojë në verë. Mediat angleze kanë raportuar se Arsenal është i gatshëm ta bëjë transferimin më të bujshëm në këtë verë. ‘Topçinjtë’ kanë ofruar zyrtarisht plot 100 milionë euro te Monaco për ...

Read More »

Pasi dështoi Griezmann, Unitedi kërkon sulmuesin francez

Manchester United ka kthyer vëmendjen nga sulmuesi i Lyonit, Alexandre Lacazzette Antonie Griezmann tashmë e ka konfirmuar se nuk do të largohet nga Atletico Madrid, pasi skuadra e tij nuk mund të transferojë gjatë këtij afati kalimtar. CAS sot e ka konfirmuar dënimin e Atleticos për të mos nënshkruar, çka do të thotë se lojtarët më të mirë nuk do ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com