Templates by BIGtheme NET

Kulturë

Një libër për marrëdhëniet shqiptaro-amerikane (video)

Në Tiranë, sapo është botuar një studim i zgjeruar mbi marrëdhëniet shqiptaro-amerikane. Autori Ndriçim Kulla ka përfshirë në këtë libër një histori gati dy-shekullore në marrëdhëniet mes dy vendeve. Studiuesit pohuan se ky studim sjell shumë ngjarje e fakte të reja në marrëdhëniet shqiptaro-amerikane, që tregohen dhe analizohen për herë të parë,

Read More »

Elvana Gjata kapet “mat” me Justin Bieber

  Çfarë po ndodh me Elvana Gjatën? Kapet “mat” me Justin Bieber (FOTO)nga B.Marku (11/02/2017 ora 05:47) Sponsored by Revcontent Generate A High-Quality User Experience with Revcontent   Këngëtarja e njohur shqiptare, Elvana Gjata mori pjesë në aktivitetin “Grammy Awards”. Elvana e cila prej disa kohësh është zhdukur nga mediat dhe rrjetet sociale, duket se po synon të arrijë majat ...

Read More »

Morena Taraku së shpejti me këngën ‘Inat’

Morena Taraku do të publikojë nesër projektin e saj më të ri. Kënga titullohet ‘Inat’ dhe do të publikohet si premierë nesër në orën 13:00 në emisionin ‘Një kafe prej shpisë’ në RTV21. Lajmin e bëri të njohur vet Morena përmes një postimi të saj në Instagram.  

Read More »

Një ikje… dhe soc-realizmi

Alda Bardhyli Ka diçka të përbashkët që përmbledh kujtimet e gjithë atyre që patën fatin të kalonin orë bisedash me Dritëro Agollin. Është një cigare që digjet gjithnjë në duart që dikur përshkroheshin nga një dridhërimë e lehtë, që do të bëhej më e fortë me kalimin e viteve… Librat e shpërndarë kudo në tavolinën e rrumbullakët të drunjtë të ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com