Templates by BIGtheme NET

Teknologji

“Puna duhet reduktuar në 4 orë në ditë, për 4 javë”

Parashikimi i themeluesit të “Alibaba” Njerëzit do të punojnë shumë më pak pas tri dekadave të ardhshme, ka thënë Jack Ma, themelues i gjigantit kinez të tregtisë së internetit “Alibaba”. “Njerëzit do të punojnë katër orë në ditë dhe ndoshta katër ditë në javë. Gjyshi im punoi 16 orë në ditë në tokë bujqësore dhe mendonte se ishte shumë i ...

Read More »

Samsung Galaxy C7 vjen me dy kamera?

Pritet që pajisja të ketë 4GB RAM Telefoni i ardhshëm Samsung Galaxy C10 pritet të jetë pajisja e parë e kompanisë jugkoreane me dy kamera nga prapa, por përfundimisht ajo nuk do të jetë e vetmja. Galaxy Note po ashtu do të ketë kamerë të dyfishtë, ndërsa raportet më të reja sugjerojnë se edhe Galaxy C7 do të ketë dy ...

Read More »

Rusia prezanton celularin e ri inteligjent

YotaPhone 3 ka dy ekrane – ekrani i parë është shumëngjyrësh ndërsa i dyti është i tipit E Ink Prodhuesi i njohur rus i smartfonëve, Yota Devices, ka lëshuar në treg zyrtarisht pasardhësin e smartfonit të saj YotaPhone 2. Smartfoni i ri, YotaPhone 3, është prezantuar në një konferencë në Kinën Veriore, por nuk janë zbuluar shumë detaje në lidhje ...

Read More »

Samsung nuk heq dorë nga Note 7, debuton me Galaxy Note FE

Më herët gjatë ditës është thënë se Samsung Galaxy Note FE do të lansohet në Korenë e Jugut në muajin e ardhshëm, dhe se fableti i kompanisë së madhe është planifikuar të dalë në shitje më 7 korrik. Tani një version tjetër i Samsung Galaxy Note FE është shfaqur në FCC. Samsung Galaxy Note FE është një version i ripërtërirë ...

Read More »

Samsung fillon testimin e Galaxy Note 8

Galaxy Note 8 nuk duhet përzier me tabletët e vjetër që kanë të njëjtin emër Pajisja e shumëpritur e Samsung, Galaxy Note 8 aktualisht është duke u testuar para prezantimit zyrtar në shtator. Galaxy Note 8, të cilin nuk duhet përzier me tabletët e vjetër që kanë të njëjtin emër, thuhet se po testohet në versionin Android Nougat, në vend ...

Read More »

LG punon në dy variante

Varianti Pro do të kushtojë rreth 700 dollarë Më herët gjatë këtij viti, LG zyrtarisht prezantoi telefonin e tij më të ri premium – G6, i cili shumë shpejt doli në shitje. Telefoni ka dizajn impresionues, por nuk mund të lavdërohet me specifikat, të cilat janë në rangun e modelit më të ri premium. Kjo shumë shpejt mund të ndryshojë, ...

Read More »

Qualcomm prezanton QuickCharge 4+ për mbushje të shpejtë

Telefonat e mençur po bëhen gjithnjë e më të mençur, gjë të cilën nuk mund ta themi edhe për bateritë të cilat i mbushin Disa prodhues këtë problem e zgjedhin përmes implementimit të baterive të mëdha në pajisjet e tyre. Njëra nga opsionet është përfshirja e teknologjisë së shpejt (fast charging). Zgjidhja Qualcomm Quick Charge është njëra ndër më të ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com