iPhone 8, Apple heq dorë nga butonat fizikë!

Pasi hoqi dorë nga kufjet me fishë, Apple përgatitet për një tjetër ndryshim të madh në serinë e produktit të saj më të suksesshëm, iPhone. Ming-Cho Kuo, një analist i njohur në sektorin e telefonave inteligjentë, thotë se iPhone 8 (që si zakonisht pritet të dalë në treg në muajin shtator) nuk do të ketë […]

Lexoni më shumë

Huawei vjen me Honor 8 PRO me 6GB RAM

Nëse mendoni se Huawei Mate 9 ka një ekran me pak rezolucione, ose është shumë i madh përderisa Mate 9 Pro është shumë i vogël, kompania kineze ka një zgjidhje për ju. Quhet Honor V9, dhe është telefoni premium i ri nga Huawei që shitet përmes dyqanit online të kompanisë. Honor V9 është shfaqur në […]

Lexoni më shumë

Xiaomi sjell Mi Max në maj?

Sipas një spekulimi nga Kina, Xiaomi do të lansoj pasardhësin e Mi Max brenda disa muajve. Specifikisht, raporti që vjen në formën e postimit në Weibo tregon se pajisja do të lansohet në maj. Sa i përket specifikave, spekulimi bën të ditur se telefoni do të ketë ekranin e madhësisë së njejtë me paraardhësin e […]

Lexoni më shumë