Templates by BIGtheme NET

Teknologji

iPhone 8, Apple heq dorë nga butonat fizikë!

Pasi hoqi dorë nga kufjet me fishë, Apple përgatitet për një tjetër ndryshim të madh në serinë e produktit të saj më të suksesshëm, iPhone. Ming-Cho Kuo, një analist i njohur në sektorin e telefonave inteligjentë, thotë se iPhone 8 (që si zakonisht pritet të dalë në treg në muajin shtator) nuk do të ketë butonin fizik “Home”. Butoni fizik ...

Read More »

Astronautët e NASA-s dhe vdekjet e tyre misterioze!

Shumë prej astronautëve të NASA-s kanë vdekur dhe shumica në mënyrë misterioze. Duke filluar me Alberto Behar, që ishte një shkencëtar i cili ka punuar në NASA, por që fatkeqësisht vdiq kur aeroplani i tij u rrëzua në rrugët e Los Angeles. Ai ka qenë kryesori dhe përgjegjës për zbulimin e ujit në Mars. Aksidenti ka ndodhur për shkak të ...

Read More »

Një aplikacion i ri Skype me dizajn të ri po vjen në Android

Nëse keni provuar aplikacionin e ri Skype Preview në Windows 10, ju mund të vini re se ikonat në aplikacion Android janë të njëjtë me ato të Windows 10. Aplikacionet Skype përgjatë platformave të ndryshme kanë probleme të ndryshme, megjithatë Microsoft ka bërë një punë shumë të mirë me rregullimin e këtyre problemeve kur u zhvendos tek një infrastrukturë më ...

Read More »

Del në treg Samsung Galaxy S8, ja si duket (Video)

Samsung ka tejkaluar panairin MWC në Barcelonë sa i përket telefonave, por në të njëjtën ditë që prezantoi tabletët e rinj, kompania ka njoftuar edhe për datën e lansimit të telefonit më të ri. Galaxy S8 do të jetë në dy modele, me madhësi 5.8 dhe 6.2-inç, transmeton lajmi.net Raportohet të ketë procesor Snapdragon 835, 4GB RAM dhe 64GB hapësirë ...

Read More »

Huawei vjen me Honor 8 PRO me 6GB RAM

Nëse mendoni se Huawei Mate 9 ka një ekran me pak rezolucione, ose është shumë i madh përderisa Mate 9 Pro është shumë i vogël, kompania kineze ka një zgjidhje për ju. Quhet Honor V9, dhe është telefoni premium i ri nga Huawei që shitet përmes dyqanit online të kompanisë. Honor V9 është shfaqur në një ngjarje në Kinë gjatë ...

Read More »

A keni probleme me Facebook? Nuk jeni të vetmit

Facebook ka filluar të ketë sërish probleme me qasjen dhe me postimet e personave, por edhe mediave në botë Mediat në Britani tashmë po raportojnë se shumë përdorues të rrjetit social Facebook kanë probleme për t’u qasur në profilet e tyre. Ky problem nuk është shfaqur vetëm në Britani, por edhe në Kosovë. Ende nuk është bërë asnjë lajmërim nga ...

Read More »

Prej ndërtimit të teleskopit më të madh në botë, evakuohen 9110 banorë

Kina pritet të zhvendosë rreth 9110 banorë nga provinca e Guizhou, për t”i lënë vend ndërtimit të atij që pritet të jetë teleskopi më i madh në botë. Sipas agjensisë së lajmeve Xinhua, evakuimi i njerëzve ishte i nevojshëm, në mënyrë që të krijohej një mjedis i volitshëm i valëve elektromagnetike.Qeveria kineze ka marrë përsipër të shpërngulë banonët deri në ...

Read More »

Xiaomi sjell Mi Max në maj?

Sipas një spekulimi nga Kina, Xiaomi do të lansoj pasardhësin e Mi Max brenda disa muajve. Specifikisht, raporti që vjen në formën e postimit në Weibo tregon se pajisja do të lansohet në maj. Sa i përket specifikave, spekulimi bën të ditur se telefoni do të ketë ekranin e madhësisë së njejtë me paraardhësin e tij, me gjithsej 6.44 inç. ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com