Templates by BIGtheme NET

Teknologji

Kjo e re tek iPhone 8 do t’ju çmend

Një spekulim i ri ka “konfirmuar” faktin se tre iPhone-ët e rinj që do të lansohen këtë vit do të kenë mbushës pa tela. Ndërsa sot, një raport nga Tajvani bën të ditur se njëri prej këtyre tre modeleve do të përdor ekranin OLED, i cili do të furnizohet nga Samsung. Ky model, i cili thuhet se do të jetë ...

Read More »

Facebook do të ofrojë informacion të detajuar për video reklamat në rrjetin social

Facebook tha se do të ofrojë informacion për reklamat në platformën e saj pak muaj pasi rrjeti social pranoi se kishte ekzagjëruar treguesit e performancës. Një audit i ndërmarrë nga rrjeti social do të ofrojë më shumë qartësi për reklamuesit. Facebook në Shtator tha se treguesit e kohës mesatare të shpenzuar nga përdoruesit në video reklamat është manipuluar dhe duke ...

Read More »

Shpiket telefoni që do të heqë nga qarkullimi iPhone dhe Samsung

Snapchat po pushton botën dalëngadalë… Thuhet se projekti i ardhshëm do të jetë vetë telefoni i tyre, me një koncept dizanji kaq me stil sa do ju bëjë të harroni iPhone apo Samsung. Mediakix ka imagjinuar si mund të duket telefoni i ardhshëm i Snapchat dhe padyshim që ngre cilësinë e lojrave në fotografi. Koncepti i tyre përfshin kameran 360 ...

Read More »

Oracle ka ngritur padi masive kundër Google

y gjigantët e teknologjisë ka disa vite që janë duke “luftuar” me njëra-tjetrën për rastin se a duhet Google t’i paguaj Oracle-s miliarda dollarë për pjesë të kodit të kopjuar nga Java (një gjuhë programuese në pronësi të Oracle), të cilën e kanë përdorur në Android (që është nën pronësi të Google). Bëhet fjalë për disa pjesë të kodit që ...

Read More »

iPhone 8 më i shtrenjti në histori

Telefoni i ardhshëm i kompanisë, iPhone 8, raportohet se do të jetë më i shtrenjti në historinë dhjetëvjeçare të iPhoneve.   Sipas një raportimi të ri, telefoni i ardhshëm do të kushtojë më shumë se 1000 dollarë në versionin bazë, raporton “Fast”. Ky do të paraqiste çmimin më të shtrenjtë të ndonjë iPhone, madje duke kaluar edhe versionin më të ...

Read More »

Në pritje të Samsung Galaxy S8, mësohet çmimi jozyrtar

Ky telefon është duke u pritur me muaj, andaj nuk është çudi që çdo ditë arrijnë risi që lidhen me të.   Definitivisht të gjitha karakteristikat e tij do t’i mësojmë më 31 mars, kur është paralajmëruar të bëhet prezantimi zyrtar, ndërsa ajo që tani u bë e ditur është çmimi sa do të kushtojë.

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com