Templates by BIGtheme NET

Opinion

9 arsyet përse duhet votuar Aleanca

Shkruan: Lulzim Selimi  Vizion për një të ardhme më të ndritur. Qëndrueshmëri në fjalët e dhëna. Vazhdimsi e pandërprerë për të drejtat e shqiptarëve. Zëri i kërkesave të shqiptarëve brenda institucioneve shtetrore. Heqja e shumë pengesave institucionale që u ndeshen shqiptarët gjatë dy dekadave të fundit. Dëgjimi i zërit të gruas brenda këtij subjekti, si dhe avancimi i saj nëpër ...

Read More »

Vlerësohet lartë figura e Bajram Rexhepit: Burrështetas, atdhetar dhe humanist i madh

Në ceremoninë komemorative të mbajtur për ish- kryeministrin e Kosovës, Bajram Rexhepi, liderët e vendit e kanë vlerësuar lartë figurën e ish-kryeministrit, duke u cilësuar si burrështetas dhe humanist. Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, tha se ish– kryeministri i Kosovës, Bajram Rexhepi, ka qenë profil i burrështetasit, atdhetarit dhe humanistit. Ai në mbledhjen komemorative të organizuar për Rexhepin, ka thënë ...

Read More »

Demiri paralajmëron skenarë tjerë ruso-serb në Maqedoni

Analisti dhe diplomati shqiptar, Alajdin Demiri thotë se vendimi i Beogradit për të tëhequr stafin diplomatik nuk është befasues. “Kjo është përgatitur për një kohë të gjatë edhe atë në kohën e votimit të Maqedonisë për anëtarësim të Kosovës në UNESCO. Qysh atëherë janë dhënë sinanje dhe porosi për revidimin e vendimit të njohjes së Maqedonisë me emrin kushtetues dhe ...

Read More »

Si të votosh me një hesap të thjeshtë

Blog-Autor: Sonila Meço Në pavendosmërinë e zgjedhjes, logjika e thjeshtë është më efikase se arsyetimet e gjata: 1.Jeton më mirë se katër vjet më parë? Ti dhe të shtrenjtët e tu? 2.Nëse je nga ata 56% të shqiptarëve që do t’ja mbathësh nga ky vend, a nuk është më mirë të bësh t’ja mbathin ata që të detyrojnë të ikësh? ...

Read More »

Colin Powell: Udhëheqja amerikane – nuk mund ta mbajmë falas

Nga Colin Powell/ Në rastin më të mirë, të jesh një komb i madh ka nënkuptuar gjithmonë një angazhim për të ndërtuar një botë më të mirë dhe më të sigurt – jo vetëm për veten tonë, por për fëmijët dhe nipërit tanë. Kjo do të thotë të çojë botën në avancimin e paqes, duke reaguar kur sëmundjet dhe fatkeqësitë ...

Read More »

Bujar Bajrami:LR-PDSH faktor kyç, kemi organet partiake të cilat marrin vendime konkrete!

Bujar Bajrami sekretari teknik i Lr-Pdsh-së në profilin e tijë në Fb reagon ashper ndaj tentativave të ulëta të eksponentëve politik. Ja edhe reagimi i plotë: “| REAGIM Lëvizja për Reforma – PDSH është parti serioze, mirë e organizuar dhe faktor kyç në mbarvajtjen e proceseve demokratike me karakter jetik për vendin në përgjithësi dhe për Shqiptarët në veçanti. LRPDSH-ja ...

Read More »

Fatmir Zimberi thumbon Gjeneral Gëzim Ostrenin: Hajdutët që vjedhin shtëpinë e vetë sua sheh hajrin populli(FOTO)

Fatmir Zimberi anëtar i kryesisë qëndrore të Unitetit atakon rënde Kryetarin e Unitetit Gëzim Ostreni. Ja reagimi i plotë në Facebook “Individi mbi kolektivitetin Nuk është hera e parë që individi i krekosur me besimin që ia japin shumica, pasi ta merr këtë besim të sillet sikur është dukat e ta fut në xhep duke u fshehur prej atyre që ...

Read More »

Berisha kokëulur dhe i trembur do të votojë pa llafe likuidimin e tij

Nga Spartak Ngjela/ A do të nisë nesër rrugën e vet procesi për likuidimin përfundimtar të primitivizmit politik Berisha në Shqipëri? Sigurisht që po. Politika amerikanë e mundi përfundimisht ligësisë primitive të korrupsionit politik shqiptar. Shqipëria po ecën tani e sigurt drejt Bashkimit Europian. l. Sali Berisha, mendje e sëmurë dhe shterpë, me urrejtje kundër shqiptarëve dhe me tension psikik ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com