Templates by BIGtheme NET

Opinion

Zi(j)adini

Askush nga deputetët shqiptarë nuk pësoi si ai, sepse askush nuk ka qenë aq i qartë, aq i artikuluar dhe aq konsekuent në deklaratat dhe paraqitjet e tij për barazinë e shqiptarëve në shtetin që quhet Republika e Maqedonisë AGIM VINCA Kohë më parë, në një intervistë për shtyp, pata thënë se kryetari i Partisë Demokratike Shqiptare- Lëvizjes për Reforma ...

Read More »

​Gruevski preferon dy lloje të Politikanëve Shqiptarë

Për vite të tëra, politikanët shqiptar janë munduar t’a maskojnë fytyrën e vërtetë të Gruevskit dhe vmro -së duke sjellur popullin në lajthitje pavarësisht se ai vetë se ka mbuluar asnjëherë fytyrën antishqiptare! Përfundimisht u bëe pamundur që edhe më tutje t’a maskojnë dhe e qartë edhe për ato politikanë që vmro-ja e Gruevskit preferon dy lloje politikanësh shqiptarë: servil ...

Read More »

Sakrifica e Ziadin Selës hapi dyert e parlamentit për Talat Xhaferin

Nazmi Sulejmani/ Procesi i largimit të bandave kriminele të VMRO, ka filluar që para 3 viteve dhe në këtë proces në vazhdimsi ka kontribuar Ziadin Sela. Fillimisht duke u shkëputur nga miku në krim i Mijallkovit, Menduh Thaçi që më pastaj të krijoj subjektin e vetëm politik me koncept të pastër shqiptar LR-PDSH. Ai me politikbërjen e tij vendosi postulate ...

Read More »

Bashkimi i shqiptarëve në Maqedoni- grusht i rëndë për lideri i VMRO-së, Nikolla Gruevski

Ragip Guraziu/ Kryeparlamentari shqiptar i posazgjedhur në Kuvendin e Maqedonisë, Talat Xhaferi, duhet sa më parë të interesohet për formimin e institucioneve shtetërore në Maqedoni,pasi ka mbështetjen të fuqishme edhe nga; Delegacioni i Bashkimit Evropian, Ambasada Amerikane, Misioni i OSBE-së dhe Zyra Ndërlidhëse e NATO-s në Shkup,të cilët përmes një deklarate të përbashkët dënuan incidentet së të enjtes në Kuvendin ...

Read More »

Meta President/ Lubonja: Rama ‘vrau’ PD dhe LSI-në

Zgjedhja president e Ilir Metës na kujtoi edhe një herë atë shprehjen e Ramës “S’keni parë gjë akoma”, që në këtë rast do të mund të vazhdonte me: “Mund t’ju bëj edhe Metën president”. Reagimet e publikut ndaj kësaj çudie të radhës qenë të pritura. Videot me Metën që thotë të nëntëdhjetenëntat për Ramën dhe Ramën që thotë po ashtu ...

Read More »

O ooooo te paudhe, nuk u rrah dhe gjakos vetëm Ziadin Sela

Nga Musa Musai/ Ajo qe ndodhi ne Parlamentin e ish R. se Maqedonise, para disa diteve, na jep te kuptojme se sllavet jane popull barbar, kurse shqipfolesit, sehirxhij, frigacak, interesxhi dhe servil, etj. Me krime, diskriminime, huliganizem, vrasje, dhune, teror, gjakosje, fyerje, perbuzjje, knaqje shpirterore kur sheh gjak, etj, nuk frigohet populli shqiptar dhe bijt e saje, qe kane taban ...

Read More »

Duke shikuar Selën mu përkujtua Ukshin Hoti

Nga Daim Hiseni/   Sot isha për vizitë tek njeriu i cili zemrën ma bëri mal. Vizitova figurën kombëtare dhe politike i cili për gjithë kohën thirte në bashkim dhe unifikim të veprimit, njeriu që donë të na sheh si një trup me një zemër dhe një shpirt. Vizitova liderin e shqiptarëve të Maqedonisë z. Ziadin SELA, nga i cili ...

Read More »
Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com