Shkrimtari Plloshtani e parashikoi tërheqjen e ministrave të Bdi-së për ta rritur krizën dhe për ta zgjidh krizën në anën tjetër

Shkrimtari Plloshtani e parashikoi tërheqjen e ministrave të BDI-së për ta rritur krizën institucionale, dhe për ta zgjidh krizën politike në anën tjetër Shkrimtari Bujar Plloshtani në një status të djeshëm në Facebooktë lëshuar dhe në disa media parashikoi dhe e paraqiti zgjidhjen politike, ku kërkoi ndër tjerash që të zgjidhet kriza politike nga shumica […]

Lexoni më shumë

Mësohen emrat e të arrestuarve

Burime të portalit FjalaOnline ka mësuar emrin e njërit prej të arrestuarve nga MPB-ja në Kumanovë ku në shtizen në qendër të qytetit ka hequr flamurin shtetror maqedonas dhe ka vendosur flamurin e Shqipëris Portali Fjala Online mëson se personi me incilet LL.S 17 nga fshati Sllupçan sot është arrestuar me preteksin i dyshuar për […]

Lexoni më shumë

Rama rrëzon dhe demanton kauzën e rrejshme të Gruevskit e Ivanovit

Maqedonia gjendet në një krizë kushtetuese që iu faturohet padrejtësisht shqiptarëve, i faturohet komplet padrejtësisht Tiranës. Kështu është shprehur kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, për “Dialogplus” duke komentuar zhvillimet në Maqedoni dhe akuzat në adresë të tij nga disa qarqe politike maqedonase, ku ai apostrofohet se është sponsor i Platformës së partive politike shqiptare. “Kjo […]

Lexoni më shumë

Kabineti i Ivanovit: Nëse Zaev jep një deklaratë, mandatin e merr për një minutë

Kryetar i LSDM-së, Zoran Zaev në bashkëpunim me partitë parlamentare të cilat ia dhanë nënshkrimet për mandatin, janë duke kërkuar rrugëdalje nga bllokada e krijuar në Kuvend. Nuk bëhen të ditura detaje lidhur me këto përpjekje, por premtohet se bllokada mund të tejkalohet së shpejti.   Mirëpo nga kabineti i presidentit kanë thënë për fokus.mk, […]

Lexoni më shumë