Zaev, Eco Guerillës: Punojmë ngushtë me Komunën e Tetovës

Kryeministri Zoran Zaev në takimin e sotëm me përfaqësues të organizatës joqeveritare Eco Guerilla ka thënë se punohet në zgjidhjen e problemit të dislokimit të deponisë në Tetovë dhe së shpejti do gjendet në seancë qeveritare, transmeton Zhurnal.mk Nga kabineti qeveritarë theksojnë se problemi me Jugohromin gjithashtu ka qenë një nga temat e diskutimit dhe […]

Lexoni më shumë

Premier – Leni Leni nga Alushi (Video)

Zakonisht jemi mësuar që gjatë sezonit veror të jemi të bombarduar nga kënget ritmike dhe videoklipet provokative. Mirpo tani të gjithë artë dashësit kanë një këngë verore që ben diferenca. Leni Leni mban titullin kënga e sapo është lansuar nga Alush Krasniqi. Kënga ka një melodi që në tingujt e par të be per vete […]

Lexoni më shumë

Prívé, sjell risi ..

Një lokal shumë ndryshe, me një shije mjaft unike që servon kafenë më të shijshme ndoshta në qytet. E këtë ku mund të gjeni përpos tek ‘Prívé’ që gjendet në qendër të qytetit. Mjafton të sillet njeriu aty afër diku dhe syri të zë pikërisht tek skaji në të cilin është e vendosur Prívé derisa […]

Lexoni më shumë

Ana Tahiri, “shpërthen” me setin e ri!

Këngëtarja simpatike por edhe shumë e talentuar, Kim Kardashian shqiptare, Ana Tahiri, sapo ka publikuar fotot më të reja, një set fotos shpërthyese që paralajmërojnë një verë te nxehtë, siç është ajo vetë. Më poshtë këni foto të saj, një realizim i fotografes Fjoralba Maliqi, me një objektiv të bukur si Ana Tahiri!

Lexoni më shumë

« Video » Enis Jashari lanson hitin “E din ti”

Kënga është verore dhe është punuar nga MassiveProduction. Tekstin e këngës e ka bërë vetë Enisi, derisa spoti është realizuar nga studio Anymate. Në krahasim me dy këngët e para të Enisit, “Vazhdoje” dhe “Dhuratë dashninë”, kënga “E din ti” është ritmike dhe ka frymë rinore. Klipi është realizuar në Liqenin e Batllavës dhe brenda […]

Lexoni më shumë