Maxhuni: Po e monitorojmë situatën me kujdes në çdo pjesë të Kosovës

Daka: Zgjedhjet në tërësi po shkojnë mirë Ambasadori SHBA-ve në Kosovë Greg Delawie, kryeprokurori i shtetit Aleksander Lumezi dhe drejtori i përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni, vizituan dhomën operative të KQZ-së për t’u njoftuar me ecurinë e procesit të votimit . Kryetarja e KQZ-së Valdete Daka tha se zgjedhjet në tërësi po shkojnë mirë […]

Lexoni më shumë

Çaji i zi, një aleat për të humbur peshë

Çaji i zi, ashtu si ai jeshili, ndihmon të bini në peshë por ka dhe përfitime të tjera për shëndetin. eritë e faktit që modifikon bakteret e zorrëve, duke rritur metabolizmin. Kështu thuhet në një studim të universitetit të Los Angeles, publikuar në European Journal of Nutrition. Sipas studimit, si çaji i zi dhe ai […]

Lexoni më shumë