Adelina Tahiri tregon barkun e rrumbullakosur

Këngëtarja Adelina Tahiri ka qenë kryetemë e medieve rozë javët e fundit. Pas martesës me milionerin maqedonas, këngëtarja është në pritje të fëmijës së parë, shkruan lajmi.net. Ajo madje ka zbuluar edhe gjininë e foshnjës, e që është djalë dhe tashmë ka filluar edhe blerjet për të. Adelina i ka bërë të shpeshta paraqitjet publike […]

Lexoni më shumë

Ryva Kajtazi tregon rezultatet e palestrës

Këngëtarja Ryva Kajtazi gati një vit më parë solli në jetë vajzën që e pagëzoi, Dorela. Pas lindjes, Ryva ishte kujdesur për muaj të tërë në palestër që t’i kthente linjat trupore, shkruan lajmi.net. Në fotografinë e fundit që ka postuar në rrjete sociale, këngëtarja e cila ishte duke ecur në rrugë, ka treguar linjat […]

Lexoni më shumë

Rita Ora në rolin që nuk e keni parë asnjëherë

Rita Ora aktualisht është një prej emrave më të suksesshëm në tregun ndërkombëtar Ajo është shumë aktive me projekte muzikore, të cilat po shndërrohen hite për javë të tëra. Së fundi, ishte nëna e Ritës, Vera ajo e cila postoi një foto në të cilën shihet Rita si fëmijë në rolin e princeshës së animuar, […]

Lexoni më shumë

Xhensila shkëlqen edhe pa grim

Xhensila Myrtezaj është ndër këngëtaret më të pëlqyera shqiptare Ajo gjithmonë ka arritur që të bëjë publikun për vete me pamjen e saj engjëllore. Të njëjtën gjë e ka bërë edhe këtë herë, pasi ajo ka publikuar një fotografi e tëra pa grim por jashtëzakonisht e bukur. Kujtojmë se Xhensila në shtatorin e kaluar kurorëzoi […]

Lexoni më shumë

Hasret në gjendje kritike me peshën

Serialet turke, ka kohë që janë duke u transmetuar në ekranet televizive shqiptare. E njëra nga telenovelat më shpërthyese e më të dashura mbetet, Më Fal, transmeton ORAvip. Interesante është se te ky serial, hyjnë shumë personazhe të reja. E një e tillë ka hyrë në këto episodet e fundit. Fjala është për vajzën ambicioze,Hasretin […]

Lexoni më shumë

Shtypni këto katër pika në trup dhe humbni peshë shpejt

Akupresioni është një teknikë mjekësore shumë komplekse. kupunktura dhe akupresura ndihmojnë njerëzit për pothuajse mijëra vjet për të hequr qafe shumë probleme shëndetësore. Në fakt, çdo organ i trupit tonë lidhet drejtpërdrejt me pikat e caktuara në trup nëpërmjet kanaleve energjitike, transmeton portali arbresh.info Pra, nëse doni të përmisoni punën e disa organeve të brendshme, ju […]

Lexoni më shumë

Me dy përbërës në kafe shkrini dhjamin në bark

Shumë njerëz e konsumojnë kafen si ritual të mëngjesit. Megjithatë, jë studim i fundit amerikan ka theksuar se kafja është më shumë se një përforcues energjie. Nëse jeni duke luftuar që të hiqni qafe peshën e tepërt, e tëra që ju duhet të bëni është të shtoni disa përbërës në kafën e mëngjesit. Këta për […]

Lexoni më shumë