Rama thumbon LSI-në: Si me PS-në si me PD-në ata nuk kanë faj asnjëherë në qeverisje

Lajme

Kryeministri Rama i është përgjigjur akuzave të LSI-së, se disa reforma si ajo e shëndetësisë dhe e arsimit kanë dështuar, pasi PS vendosi veton.

Duke folur në “Opinion” të Blendi Fevziut, Rama ironizoi LSI-në. “LSI-ja është një parti politike që si me PS-në, si me PD-në nuk ka asnjëherë faj në lëvizje. Për ata e ka fajin gjithmonë i madhi”, tha Rama.

Ai më tej tha se nëse LSI-ja del forcë e parë do ta komplimentonte.

Leave a Reply