Kështu flet Albin Kurti për Islamofobinë dhe esktremizmin (VIDEO)

Lajme

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje, njëkohësisht i nominuari për kryeministër nga radhët e kësaj partie, ka folur në një iftar lidhur me cështjet që i preokupojnë besimtarët musliman në Kosovë.

Kurti ka thënë se do ta luftoj paragjykimin ndaj myslimanëve, dhe se nuk do të lejoj që asnjë vajzë të largohet nga shkolla për shkak të mbulesës.

Videoja e shpërndarë nga “Te Sheshi”, tregon Kurtin duke folur edhe për ekstremizimin, të cilin e quan si “problem të fryrë”, duke insistuar se e keqja kryesore vie nga Serbia. /MESAZHI/

Leave a Reply