Kosovë – Turqi, notat e futbollistëve (FOTO)

Various

Përfaqësuesja e Kosovës humbi 4:1 nga Turqia.

Volkan Sen ka kaluar Turqinë në epërsi ndaj Kosovës. Kosova e ka barazuar rezultatin me golin e realizzuar me kokë nga Amir Rrahmani.

Cengiz Under ka rikthyer Turqinë në epërsi ndaj Kosovës me rezultat 2:1.

Turqia e gjenë edhe golin e tretë me Burak Ylmaz në minutën e 61-të. Vjen goli i katërt nga Turqia i shënuar nga Tofan në minutën e 82-të. Kosovë – Turqi, 1:4.

Amir Rrahmani dhe Valon Berisha ishin më të mirët për Kosovën ndaj Turqisë. /Arbresh.info

Leave a Reply