Filmi “Ballkoni’ tashmë edhe online

Kulturë

Plasohet video e plotë e filmit “Balkoni”
Tashmë filmin e metrazhit të shkurtë “Ballkoni” do të mund ta ndiqni edhe online. Producenti i filmit Bujar Kabashi përmes një postimi në Facebook, ka njoftuar se filmi gjendet në Vimeo. “Ballkoni” me regji dhe skenar të Lendita Zeqiraj konsiderohet si një prej filmave më të sukseshëm të Kosovës.

Premierën e kishte pasur në vitin 2013 në Festivalin e Venecias, kurse qysh prej atëherë ai është prezantuar në 160 festivale./21Media

Leave a Reply