Verratti shumë afër Barcelonës, ky është formacioni i frikshëm me mesfushorin italian (Foto)

Various

Marco Verratti është shumë afër transferimit në Barcelonë.

Barcelona ka vendosur që të hap arkën. 100 milionë euro, kaq është shifra që katalanasit pritet të paguajnë për mesfushorin italian të Paris Saint Germainit, Marco Verratti, raporton Goal, transmeton Gazeta Express.

Mediat franceze dhe spanjolle e shohin atë si pasardhësin e Xavi Hernandez dhe tashmë e quajnë si punë të kryer kalimin e italianit në “Camp Nou”.

Pas lajmeve se Verratti në një mënyrë apo tjetër do të luajë sezonin e ardhshëm në “Camp Nou”, Goal ka bërë në mënyrë grafike dy formacione të ekipit të Valverdes, se ku do të përshtatej Verratti.

Sipas Goal, me Verrattin në formacion, Barcelona mund të luajë me skemat 4-2-3-1 apo edhe me atë të zakonshmen 4-3-3.

Ai që do të sakrifikohet më shumë në vitin e parë do të jetë mesfushori kroat, Ivan Rakitic, i cili mund ta humbasë vendin e titullarit.

Një gjë është e sigurt, me Verrattin në formacion, Barcelona do të ishte ankth për çdo kundërshtar.

Leave a Reply