Gjeti të dashur në “Facebook”, kur vendosën të takoheshin në hotel burrit i ndodh gjëma e jetës

Bota

51-vjeçari Mark Cavanagh kishte kërkuar për një të dashur në internet, por ajo që ai pësoi për pak sa nuk i mori jetën.

Ai për pak sa nuk vdiq nga një vrasës sadist i quajtur Steven Lund.

Dy burrat kishin folur për një kohë të gjatë në rrjetet sociale dhe gjithçka dukej se po shkonte aq mirë mes tyre sa kishin vendosur të takoheshin.

Në momentin kur Mark kishte qenë me peshqir, vrasësi ishte përpjekur ta qëllonte me thikë në fyt por vetëm e kishte prerë paksa.

Mes tyre pati përleshje dhe korridoret e hotelit u “përmbytën” nga gjaku.

E gjithë skena është filmuar nga kamerat e dhomës së hotelit dhe për Lund është dhënë dënimi me 27 vite burg për akuzën “vrasje në tentativë”

Leave a Reply