Moti sot në Maqedoni

E fundit

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me reshje të shiut, ndërsa në male dhe në vendet më të larta të pjesës veriperëndimore me borë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 1 deri 5 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 3 deri 11 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperatura ditore prej 4 deri 8 gradë Celsius.

Leave a Reply