Njihuni me “Xhahiden” nga seriali “Nëna” , nuk do e besoni me kë është e martuar

Showbiz

Ja sa vjeçare është ajo dhe më kë është e martuar Seriali “Nëna”, aktualisht është një ndër më të popullarizuarit

Në këtë telenovelë flitet më shumë për domethënien e dashurisë së nënës, keqtrajtimit të një fëmije, sakrificës e të tjera.

Një rol të rëndësishëm në këtë serial ka edhe aktroja e njohur turke Gülenay Kalkan. Ajo shfaqet në rolin e “Xhahides”, gruaja e cila e ka rritur Zejnepin dhe është bërë si nënë për të. Kalkan u lind më 26 prill 1959 në Ankara , pra tani është 58 vjeçe.

Aktorja në vitin 2013 është martuar me Tarık Ünlüoğlu në Berlin të Gjermanisë. Nuk raportohet të ketë fëmijë. Kujtojmë se Gülenay Kalkan e kemi parë në rolin e Suzanës së serilain “Zemër e plagosur”.