Me dy përbërës në kafe shkrini dhjamin në bark

Shëndetësi

Shumë njerëz e konsumojnë kafen si ritual të mëngjesit.

Megjithatë, jë studim i fundit amerikan ka theksuar se kafja është më shumë se një përforcues energjie.

Nëse jeni duke luftuar që të hiqni qafe peshën e tepërt, e tëra që ju duhet të bëni është të shtoni disa përbërës në kafën e mëngjesit.

Këta për përbërës do të bëjnë kafen tuaj edhe më të shishjme.

Përbërësit:

1 lugë e vogël kanellë pluhur
¾ filxhan vaj kokosi
½ filxhan mjaltë (sipas dëshirës)
1 lugë çaji kakao (sipas dëshirës)

Të gjithë përbërësit i përzieni në një tas të vogël dhe i vendosni në një kavanoz të qelqit dhe lërini të ftohen në frigorifer.

Sa  herë që konsumoni kafe në mëngjës merrni nga një lugë të vogël nga ky përbërës dhe shtojani kafes.

Shumë shpejt do të hetoni ndryshimet në trupin tuaj./Arbresh.info/