Amerikani i Bashës në pranga? Antiterrori ndalon radikalët, të gjithë me precedentë penalë

Lajme Rajoni

Protesta e paralajmëruar nga PD-ja ka rritur vëmendjen dhe gatishmërinë për të parandaluar çdo lloj tentative për organizimin e akteve të dhunës nga grupime radikale vendase dhe të huaj.
Të paktën 20 shtetas me prirje radikale janë shoqëruar nga policia.

Burimet bëjnë me dije se shtetasi amerikan, Jason Randy Morrison, i datëlindjes 1977, i cili ka hyrë në Tiranë më datë 2 maj 2017 ! Ai është mbajtur nën vëzhgim të plotë nga forcat e policisë dhe është ndaluar e marrë ne pyetje nga antiterrori !

Uniformat blu po mbajnë nën vëzhgim personat që mund të përbëjnë rrezik për rendin publik, pasi sipas të dhënave personat e ndaluar rezultojnë me precedentë penalë./Lexo.al

Leave a Reply