Momenti i arrestimit të 23-vjeçarit, i dyshuar për sulmin në Mançester (Foto)

Bota

Policia angleze ka arrestuar një djalë 23-vjeç që dyshohet të ketë lidhje me sulmin terrorist që ndodhi në Manchester Arena, ku si pasojë mbetën të vrarë 22 persona dhe 59 tjerë u plagosën.

Arrestimi i tij ka ndodhur në orët e para të mëngjesit në pjesën jugore të qytetit, ndërsa dëshmitarë të shumtë kanë deklaruar se ai po “buzëqeshte” derisa po shoqërohej i prangosur nga policia, transmeton Telegrafi.

Leave a Reply