Ermal Mamaqi suprizon, ja çfarë thotë për fitoren e Anxhela Peristerit

Pas fitoresë së edicionit të  9-të të ‘Këngës Magjike’ në rrjetet sociale kanë vërshuar urimet për këngëtaren e talentuar.

Anxhela Peristeri u vlerësua me dy çmime në këtë festival, me atë të “Best Female Voice” si dhe çmimin e madh.

Një nga ata që reagoi për fitoren e saj ishte dhe aktori i humorit Ermal Mamaqi, që në fakt pritej të thoshte diçka ndryshe nga të tjerët. Por këtë herë Ermali zgjidhi të ishte shumë serioz.

“Urime Anxhela, na emocionove” shkruan Ermali. ‘Çmendem për ty’ ishte balada që ka fituar me shumicë votash duke renditur të dytën në rradhë Elhaida Danin.