Moti sot në Maqedoni

Moti sot në Maqedoni do të jetë kryesisht me reshje të shiut, ndërsa në male dhe në vendet më të larta të pjesës veriperëndimore me borë.

Temperatura e mëngjesit do të lëvizin prej 1 deri 5 gradë, ndërsa ato ditore do të jenë në interval prej 3 deri 11 gradë Celsius.

Në Shkup dhe rrethinë moti do të jetë i ngjashëm me temperatura ditore prej 4 deri 8 gradë Celsius.

Leave a Reply

Your email address will not be published.