Djali 8 vjecar zgjohet nga koma dhe i habit njerezit me ato qe tregon

Jeta mund te ndryshoje brenda nje casti Landon Kemp e di mire kete. . Per nje moment te vetem bota e tij u shemb . Ishte vera e vitit 2012 .

Vellai i madh i Landon drejtonte makinen drejte shtepise dhe bashke me to ishte Landon dhe i ati tyre . Nje ambulance qe ishte me urgjence i godet Pasojat ishin fatale .

Andi, vellai i madhe i Landon vdes menjehere kurse Landon dhe i ati ishin rende , por dhe ky i fundi vdes mbas disa ditesh . Ndihma e shpejt nuk kishin vene re qe brenda makines ishte dhe vogelushi Landon , djali 8 vjec , sepse makina ishte demtuar me te vertete keq .

Ate dite djali i vogel humbi jeten dy here. Mbas dy javes Landon del nga koma , pa pesuar asnje dem cereblar , por supriza nuk mbaron ketu. . Koken e kishte te mbeshtjelle me fasho dhe kishte dhimbje. Kur e pyeten Landon nese e di ku ndodhet I ati , ai u pergjigje ‘

Po .une e pashe ate ne parajse” Qe nga ajo kohe kan kaluar disa vite , por Landon kujton qe ka qene ne qiell . Kujton qe ka pare te atin vellain e tij te madh , me dy miqte e tij te vdekur para disa vitesh .

Ai tregon qe kishte pare dhe dy vellezerit e tij te vegjel qe kurre si kIshte pare dhe kurre e ema nuk i kishte treguar qe i kishte deshtuar para se ai te lindte.