Shpërthen gruaja e futbollistit shqiptar, flet për poshtërim dhe dhunë: Ai…

Pak kohe pasi te gjithe u tronditem nga lajmi i ndarjes se tyre, modelja shqiptare, Erjona Sylejmani, ka folur edhe nje here tjeter per divorcin me futbollistin shqiptar, Blerim Xhemaili.

Ne nje interviste per NZZ. Teksa ka postuar shkrimin ne Instagram, ka komentuar:

“Im shoq nuk ma ka hequr mbiemrin e tij, dhe nuk është akoma ish-i. Para se të kritikoni mundohuni të hiqni injorancën, sidomos për çështjet ligjore. Sidoqoftë, burrin tim e lashë unë dhe jo ai mua. Me guximin dhe dinjitetin që shumë gra nuk e kanë duke preferuar të mbajnë avantazhet e pasurisë me koston e çdo poshtërimi dhe dhune psikologjike”.

Blerimi dhe Erjona kanë një djalë së bashku. Ndarja e tyre shkaktoi befasi, teksa thuhet se Blerimi e ka akuzuar per keqperdorim te mbiemrit te tij.