Një çift për t’u lakmuar, nëna dhe babai i Leartës të kombinuar shkojnë në këtë vend

Learta Jakupi është emir më i lakuar në mediet rozë dhe lirisht mund të cilësohet si nusja më famshme e estradës.

Ajo u bë e famshme në krahë të vjehrrës, këngëtares së mirënjohur Shyhrete Behluli, derisa në po të njëjtën formë i bëri të njohur edhe prindërit e saj të cilët veçse kanë filluar të bëhen pjesë e medieve.

Madje Drita Jakupi, nëna e Leartës ka kohë prej se së bashku me Shyhreten përfliten për miqësinë e mirë që gëzojnë me njëra-tjetrën, saqë nuk i kursejnë edhe imazhet e njëpasnjëshme, shkruan Kosovarja.

Kësaj radhe nëna e Leartës ka publikuar një imazh mjaft të bukur pranë bashkëshortit të saj teksa njoftojnë për vendndodhjen e tyre në Frakfurt të Gjermanisë.

E Learta si një vajzë mjaft e dashur dhe e përkushtuar ndaj prindërve, nuk i kurseu disa ikona prej zemre për të shprehur edhe në rrjete sociale dashurinë ndaj tyre.