Kjo është deklarata e ministrit Nuhiu

Në konferencën për shtyp të Ministrisë së Punës së Brendshme, ministri Agim Nuhiu tha se një pjesë e strukturave të MBP-së i kanë shkaktuar dëme të madha shtetit dhe vlerave demokratike.

“Kjo që ndodhi është një e keqe e madhe. Për të përmirësuar këtë, nevojitet një angazhim jo vetëm i Ministrisë së Punëve të Brendshme, por edhe i më shumë institucioneve si Prokuroria dhe gjyqësori”, tha Ministri Nuhiu.

Ai gjithashtu tha se ka formuar një grup pune që ka për qëllim që do të hetojë shkeljet, mos zbatimin e obligimeve nga zyrtarët e MPB-së. Nuhiu theksoi se çdokush do të përgjigjet për veprimet e tij. “Ju informoj se deri tek Qeveria e Republikës së Maqedonisë kam iniciuar propozim për shkarkimin e Mitko Çavkovit, edhe nga funksioni i Drejtorit të Byrosë për Siguri Publike, me status kam caktuar që koordinator të jetë Goranço Savoski”, tha ministri Nuhiu, raporton SHENJA.

17 Comments on “Kjo është deklarata e ministrit Nuhiu”

 1. We are a group of volunteers and starting a new scheme in our community.
  Your web site offered us with valuable info to work on. You’ve done a formidable job
  and our entire community will be thankful to you.

 2. Excellent blog here! Also your web site loads up fast!
  What web host are you using? Can I get your affiliate link
  to your host? I wish my website loaded up
  as fast as yours lol

 3. I’ve been browsing on-line greater than three hours nowadays, yet I never discovered any fascinating article like yours.
  It is lovely worth enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content as
  you did, the web will probably be much more useful than ever before.

 4. Thanks for the marvelous posting! I quite enjoyed reading it, you could be a
  great author. I will remember to bookmark your blog and will
  eventually come back in the future. I want to encourage
  continue your great posts, have a nice afternoon!

 5. Thanks for ones marvelous posting! I genuinely enjoyed reading it,
  you could be a great author.I will ensure that I bookmark
  your blog and will come back later on. I want to encourage you to definitely continue your great posts, have a nice afternoon!

 6. Normally I don’t learn post on blogs, but I would like to say that this write-up
  very forced me to check out and do so! Your writing style has been surprised me.
  Thanks, very great article.

Leave a Reply

Your email address will not be published.