Si t’ia ktheni bardhësinë rrobave tuaja

Nëse dëshironi që rrobave të bardha t’ia ktheni shkëlqimin e mëparshëm, është fare e thjeshtë. Zbardhuesin natyral mund ta bëni në kushtet e shtëpisë dhe përveç efektit fantastik, kushton edhe pak. Gjithashtu duhet theksuar fakti se produkti në fjalë nuk ka kimikate dhe është i shëndetshëm për lëkurën tuaj.

 

Për të mos humbur kohë ne po ju prezantojmë mënyrë e zbardhimit të rrobave tuaja gjatë larjes. Shtoni një të katërtën apo gjysmën e lëngut të limonit në pjesën ku vendoset detergjenti dhe lavatriçja duhet të kryejë procesin normal të larjes.

Rrobat mund t’i zhytni edhe në një legen me ujë të nxehtë në të cilin gjithashtu keni shtuar limon, apo disa copa limoni. Njollat do të zhduken dhe ato do të kenë bardhësinë e mëparshme. /noa.al

 

7,589 Comments on “Si t’ia ktheni bardhësinë rrobave tuaja”

 1. Знаете ли вы?
  Команды тренера года АБА и НБА ни разу не стали в них финалистками.
  Перечень имён может быть самостоятельным поэтическим жанром.
  Акадийка много раз становилась первой.
  Первый футбольный трофей после начала пандемии коронавируса был разыгран в Таджикистане.
  Английский крейсер ценой четырёх попаданий защитил конвой от немецкого рейдера.

  arbeca